Rynki

Bitcoin krwawi. Tak słaby w tym roku jeszcze nie był

Rynki


Ceny kryptowalut nadal spadają. Najpopularniejsza z nich, bitcoin, w ciągu miesiąca utraciła blisko 30 procent wartości. Cena za token w trakcie wtorkowych notowań spadła nawet poniżej bariery 4,5 tysiąca dolarów.

Po otwarciu na poziomie 5,1 tys. dolarów kurs bitcoina we wtorek tuż przed godziną 10 zniżkował o kilkanaście procent do około 4,3 tys. dolarów. To najniższy poziom od października ubiegłego roku. Oznaczało to spadek o ponad 77 procent względem rekordowego wyniku z połowy grudnia 2017 roku, kiedy bitcoin kosztował 20 tysięcy dolarów.

W późniejszych godzinach spadki wyhamowały. Około godziny 18 za jednego bitcoina trzeba było zapłacić 4,7 tys. dolarów.

Kryptowaluty zniżkują

Agencja Reutera wskazała, że nasiliła się również wyprzedaż innych cyfrowych walut. Według danych Coindesku cena ethereum spadła w ciągu doby o blisko 15 procent do 130 dol. za token, a XRP (Ripple) - o ponad 7 procent do 44 centów. Po kilkumiesięcznym okresie względnej stabilności na poziomie około 6,5 tys. dolarów kurs bitcoina na platformach wymiany kryptowalut uległ 14 listopada załamaniu. Wycena tokenów spadła wówczas poniżej uznawanego za kluczowy poziomu 6 tys. dolarów, co skłoniło inwestorów do ich wyprzedawania. Reuters przytoczył opinie analityków, według których boom na kryptowaluty minął, a wraz z jego zakończeniem wielu inwestorów straciło zainteresowanie tym rynkiem. Agencja wskazała zarazem, że wtorkowe załamania na rynku cyfrowych żetonów zbiegły się z szerszą tendencją spadkową na rynkach finansowych w USA i Europie.

Autor: mb / Źródło: PAP, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości