Weekendowe utrudnienia w ośmiu bankach. Na liście największe banki w Polsce

Pieniądze

Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedziećtvn24bis.pl
wideo 2/4

Brak dostępu do bankowości internetowej i mobilnej oraz utrudnienia w realizacji płatności internetowych. To problemy, które w najbliższy weekend czekają klientów niektórych banków. Powodem są zaplanowane prace serwisowe.

PKO BP

Na spore utrudnienia muszą przygotować się klienci największego banku w Polsce.

W związku z planowanymi pracami informatycznymi w niedzielę od godziny 0.00 do godziny 13.00 nie będzie możliwe korzystanie z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi "Płacę z iPKO".

Od godziny 0.00 do godziny 3.00 niedostępna będzie aplikacja IKO. W tym realizowanie za pomocą IKO transakcji w bankomatach i wpłatomatach, punktach handlowo-usługowych, realizacja płatności w sklepach internetowych za pomocą "Płacę z iPKO" potwierdzanych kodem lub czekiem BLIK oraz transakcji zbliżeniowych w punktach handlowo-usługowych).

To nie jedyne utrudnienia. Od godziny 3.00 do godziny 13.00 działanie aplikacji IKO połączonej z kontem osobistym w PKO Banku Polskim zostanie ograniczone do wypłat z bankomatów, płatności w sklepach stacjonarnych oraz realizacji płatności w sklepach internetowych za pomocą BLIK. "Wszystkie karty, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą obsługiwane bez zakłóceń, z wyjątkiem płatności internetowych z włączoną usługą 3D Secure" - dodano w komunikacie na stronie.

Pekao

W związku z zaplanowanymi pracami serwisowymi w sobotę od godziny 6.00 do godziny 20.00 mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do składania dyspozycji i zleceń w serwisie Pekao24Makler.

BGŻ BNP Paribas

W piątek od godziny 22.00 do soboty godziny 10.00 bankowość internetowa i mobilna są niedostępne ze względu na zaplanowane prace serwisowe.

Getin Noble Bank

W związku z planowanymi pracami konserwacyjnymi w nocy z soboty na niedzielę w godzinach 1.00-1.35 nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej.

Raiffeisen Polbank

W niedzielę w godzinach 4.00-8.00 planowane są prace techniczne dla usługi 3D-Secure. Jak podano w komunikacie na stronie banku, w podanym przedziale czasowym mogą występować problemy z realizacją transakcji kartami w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji hasłem 3D-Secure.

Idea Bank

W związku z pracami modernizacyjnymi w sobotę w godzinach 0.00 - 3.00 nastąpi przerwa w dostępie do bankowości.

Euro Bank

W nocy z piątku na sobotę oraz w nocy sobotę na niedzielę, w godzinach 23.00 - 7.00, będą trwały prace modernizacyjne. W tym czasie niemożliwe będzie korzystanie z serwisu eurobank online oraz aplikacji mobilnej.

Bank Pocztowy

W związku z pracami technicznymi w niedzielę w godzinach 4.00 - 8.00 mogą występować ograniczenia w dostępności do 3D Secure dla kart Banku Pocztowego.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock