TVN24 Biznes | Pieniądze

Kartą możesz nie zapłacić. Największe banki ostrzegają przed utrudnieniami

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Polacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą (materiał z 2019 roku)
Polacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą (materiał z 2019 roku)TVN24 BiS
wideo 2/3
TVN24 BiSPolacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą

Brak możliwości płatności kartą, brak dostępu do bankowości internetowej i mobilnej, a także niedostępne bankomaty. To utrudnienia, na które w najbliższych dniach muszą się przygotować klienci kilku banków.

PKO BP

W nocy z soboty na niedzielę od godziny 2.00 do godziny 4.00 nie będzie można korzystać z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz płacić w sklepach internetowych za pomocą usługi "Płacę z iPKO".

"W czasie przerwy aplikacją IKO będzie można tylko wypłacać pieniądze z bankomatów, płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych" - czytamy w komunikacie PKO BP.

Jednocześnie przedstawiciele największego banku w Polsce zapewnili, że "wszystkie karty, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą działać". "Prosimy wszystkie ważne transakcje wykonać wcześniej" - dodali.

Bank Pekao

Bank Pekao poinformował, że w piątek, w godzinach 21.00-23.00, mogą wystąpić krótkotrwałe przerwy w korzystaniu z serwisów Pekao24, aplikacji PeoPay i usług maklerskich. Powodem są prace serwisowe.

To jednak nie wszystko. Prace serwisowe będą również prowadzone w nocy z niedzieli na poniedziałek. Z tego powodu, w godzinach 1.00-5.00, klienci mogą mieć trudności w używaniu kart debetowych, bankomatów oraz w dostępie do serwisów Pekao24 i aplikacji PeoPay.

ING Bank Śląski

W nocy z soboty na niedzielę, od 0.00 do 5.30, prace serwisowe będą prowadzone również w ING Banku Śląskim. W tym czasie klienci: nie skorzystają z wpłatomatów (również z wpłat realizowanych kodem Blik), nie aktywują żadnej usługi oraz nie skorzystają z żadnego nowego produktu w systemie bankowości Moje ING, Moje ING mobile oraz na stronie internetowej.

Nie będą również dostępne m.in.: płatności 3DSecure (są to płatności kartami, które dodatkowo potwierdzasz jednorazowym kodem SMS); aktywacja karty, zmiana limitów transakcyjnych i nadawanie kodów PIN oraz zamawianie kart płatniczych.

mBank

Na utrudnienia w nocy z soboty na niedzielę muszą się przygotować także klienci mBanku. W godzinach 2.00-7.30 klienci nie zapłacą kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu oraz nie skorzystają z wpłatomatu. "Za zakupy w internecie nie zapłacisz w godzinach 2.00-9.00" - dodano.

Pomiędzy godziną 2.00 a 9.00 klienci nie zalogują się na swoje konto w internecie, a w godzinach 1.30-9.30 nie złożą żadnego wniosku. W godzinach 2.00-9.00 niedostępna będzie aplikacja mobilna. "Prosimy, wszystkie ważne przelewy zleć wcześniej. Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wypłać gotówkę" - radzą przedstawiciele mBanku. 

Getin Bank

W nocy z piątku na sobotę, od godziny 22.50 do 9.00, prace techniczne będą prowadzone w Getin Banku. W tym czasie nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej i bankowości mobilnej.

BOŚ Bank

Z powodu prowadzenia prac serwisowych w sobotę od godziny 2.00 do godziny 12.00 systemy BOŚBank24 i iBOSS24 oraz Usługa TeleBOŚ będą niedostępne.

Bank BPS

Od godziny 21.00 w sobotę do godziny 10.00 w niedzielę z powodu prac serwisowych prowadzonych w Banku BPS system bankowości elektronicznej będzie niedostępny.

Bank Pocztowy

Przed utrudnieniami w przyszłym tygodniu ostrzega Bank Pocztowy. W czwartek, w godzinach 5.00-7.00, będą prowadzone prace administracyjne, w wyniku których nie będzie możliwości dokonania płatności kartami w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji dodatkowym hasłem 3D Secure. Jak czytamy w komunikacie, "mogą się zdarzyć odmowy przy płatnościach mobilnych".

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości