Największe banki ostrzegają przed utrudnieniami. "Prosimy wszystkie ważne transakcje wykonać wcześniej"

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Polacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogąTVN24 BiS
wideo 2/4
TVN24 BiSPolacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą

PKO Bank Polski, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski oraz mBank - to tylko niektóre banki, które zaplanowany prace serwisowe w najbliższy weekend. W związku z tym klienci muszą przygotować się na utrudnienia w dostępie do konta.

PKO Bank Polski

W nocy z soboty na niedzielę, od godziny 0.30 do godziny 2.30, nie będzie można korzystać z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz płacić w sklepach internetowych za pomocą usługi "Płacę z iPKO".

"W czasie przerwy aplikacją IKO będzie można tylko wypłacać pieniądze z bankomatów, płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych" - czytamy w komunikacie. Jednocześnie przedstawiciele PKO BP zapewnili, że "wszystkie karty, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą działać".

"Prosimy wszystkie ważne transakcje wykonać wcześniej" - radzą.

Santander Bank Polska

W nocy z piątku na sobotę, w godzinach 0.00-6.30, klienci nie zalogują się do bankowości internetowej ani aplikacji mobilnej.

ING Bank Śląski

W nocy z soboty na niedzielę, od 0.00 do 5.30, prace serwisowe zaplanowano również w ING Banku Śląskim. Jak wskazano, w tym czasie klienci nie będą mieli możliwości m.in. zapłaty kartą w internecie z 3DSecure (płatności kartami w internecie, które są dodatkowo potwierdzane jednorazowym kodem SMS); aktywacji kart, zmiany limitów transakcyjnych i nadania kodów PIN; zrobienia przelewu z rachunku karty kredytowej oraz zrealizowania operacji na kartach w bankowości elektronicznej.

Przedstawiciele ING wskazali, że w tym czasie zastrzeżenie karty będzie możliwe jedynie przez infolinię banku.

Ponadto, w nocy z soboty na niedzielę, od 0.00 do 4.30, nie będzie można wykonać przelewów natychmiastowych Express Elixir i przelewów Blik na telefon.

mBank

Utrudnienia czekają również klientów mBanku. W nocy z soboty na niedzielę będą przeprowadzane prace techniczne.

W godzinach 2.00-7.30 nie będzie możliwości płatności kartą oraz wypłaty gotówki z bankomatu. Niedostępne będą także wpłatomaty. Nieco dłużej, bo w godzinach 2.00-10.25 klienci nie zapłacą za zakupy w internecie. To jednak nie wszystko. "Pomiędzy godziną 2.00-10.25 nie zalogujesz się na swoje konto w internecie oraz w aplikacji mobilnej. W godzinach 1.30-10.45 nie złożysz żadnego wniosku" - czytamy w komunikacie.

"Prosimy, wszystkie ważne przelewy zleć wcześniej. Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wypłać gotówkę" - radzą przedstawiciele mBanku.

Getin Bank

W nocy z piątku na sobotę, od godziny 23.50 do 2.30, nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej i bankowości mobilnej. Powodem są prace techniczne.

Bank Pocztowy

W związku z planowanymi pracami modernizacyjnymi w piątek od godziny 23.30 do godziny 2.00 w sobotę, mogą wystąpić przerwy w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej.

Jednocześnie zapewniono, że "w tym czasie płatności kartą oraz wypłaty z bankomatów będą przebiegać bez zakłóceń".

Toyota Bank

W niedzielę, w godzinach 3.00-5.00 i 8.00-16.00, zaplanowano prace administracyjne. "W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w zakresie aktywacji kart płatniczych, zmiany limitów i numeru PIN na kartach płatniczych, autoryzacji transakcji 3D Secure oraz w dostępie do bankowości elektronicznej" - czytamy w komunikacie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock