Ważna wiadomość dla około 700 tysięcy podatników

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Kościński o zmianach podatkowych: będzie resetPolskie Radio
wideo 2/4
Polskie RadioKościński o zmianach podatkowych: będzie reset

Ministerstwo Finansów poinformowało, że do piątku planuje udostępić elektroniczny formularz PIT-36L za 2020 rok w usłudze Twój e-PIT oraz aplikacji e-Deklaracje. W ubiegłym roku na takim zeznaniu rozliczyło się prawie 702 tysiące podatników.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

"Ministerstwo Finansów planuje udostępnić elektroniczny formularz PIT-36L za 2020 r. na podatki.gov.pl i w aplikacji e-Deklaracje do 26 marca 2021 r." - czytamy w komunikacie.

Z danych MF wynika, że na takim zeznaniu w ubiegłym roku rozliczyło się prawie 702 tys. podatników. Dla porównania w 2019 roku było to ponad 629 tys. podatników.

Jednocześnie przedstawiciele resortu poinformowali, że zeznanie PIT-36 jest już dostępne dla podatników. Jak zapewniono, "zeznania składane na formularzu PIT-36, jak i PIT-36L za 2020 r. będą obsługiwane przez urzędy skarbowe w pierwszej kolejności".

Na zeznaniu PIT-36 rozliczają się podatnicy, którzy prowadzili pozarolniczą działalność gospodarczą opodatkowaną na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej. Deklaracje PIT-36L są skierowane do przedsiębiorców, którzy wybrali liniową formę opodatkowania.

Twój e-PIT

15 lutego ruszyło składanie zeznań podatkowych za 2020 rok. Przygotowane przez fiskusa deklaracje zostały udostępnione na portalu podatki.gov.pl w ramach usługi Twój e-PIT. Minister finansów Tadeusz Kościński poinformował we wtorek w radiowej Jedynce, że w usłudze Twój e-PIT do tej pory złożono ponad 3,3 mln zeznań podatkowych.

MF podało niedawno, że najstarszy podatnik, który rozliczył się za pomocą usługi, ma 107 lat. Takich osób jest jednak więcej. Przedstawiciele resortu dodali bowiem we wpisie na Twitterze, że prawie 150 osób, które rozliczyły się za pomocą usługi, ma więcej niż 100 lat.

Termin na złożenie zeznania podatkowego upływa 30 kwietnia.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock