Najlepiej opłacani sportowcy na świecie. Ani jednej kobiety w pierwszej setce

Pieniądze

Najlepiej opłacani sportowcy na świecie tvn24bis
wideo 2/3

Były już bokser Floyd Mayweather jest najlepiej zarabiającym sportowcem na świecie - wynika z rankingu Forbesa. W pierwszej setce zestawienia nie ma żadnej kobiety.

Na szczycie najnowszego zestawienia najlepiej opłacanych sportowców magazynu Forbes znalazł się Floyd Mayweather z rocznymi zarobkami sięgającymi 285 milionów dolarów.

Na drugim miejscu znalazł się Lionel Messi. Jeden z najlepszych piłkarzy na świecie i gwiazdor Barcelony wzbogacił się w zeszłym roku o 111 milionów dolarów. Tuż za nim uplasował się inny piłkarz - Cristiano Ronaldo, którego roczne zarobki wyniosły 108 mln dolarów.

Niższe pensje kobiet

Ranking Forbesa pokazuje, że najlepiej opłacane kobiety mogą liczyć na zdecydowanie niższe zarobki niż mężczyźni. W pierwszej setce nie znalazła się bowiem żadna przedstawicielka płci pięknej. Najwyżej, bo na 102. miejscu uplasowała się tenisistka Serena Williams z zarobkami sięgającymi 27 mln dolarów rocznie. Drugą kobietą w rankingu jest tenisistka Maria Szarapowa (22 mln dolarów rocznie), a trzecią zawodniczka mieszanych sztuk walki Ronda Rousey (14 milionów dolarów rocznie).

Autor: msz / Źródło: tvn24bis.pl