Wydanie specjalne w TVN24 Biznes i Świat. Czy Ukrainę czeka wojna?

Najnowsze

TVN24 Biznes i ŚwiatTVN24 Biznes i Świat, co dziś w programie

Trwa wydanie specjalnie w TVN24 Biznes i Świat. Pięciu członków separatystycznych sił prorosyjskich zginęło w czwartek podczas natarcia ukraińskich wojsk w Słowiańsku. Pełniący obowiązki prezydent Ukrainy Ołeksandr Turczynow oskarżył Rosję o ingerowanie w politykę wewnętrzną i szantażowanie Ukrainy oraz zażądał od Moskwy natychmiastowego wycofania wojsk. W programie "Świat" zastanowimy się nad dalszymi scenariuszami dla Ukrainy. Natomiast na podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia zapraszamy do programu "24 godziny".

W programie "Świat" o godz. 21 na antenie TVN24 Biznes i Świat poruszymy temat rozwoju sytuacji na Ukrainie w związku z akcją antyterrorystyczną oraz rosyjskimi ćwiczeniami przy ukraińskiej granicy. Gośćmi Bartosza Węglarczyka będą były minister obrony Bogdan Klich oraz politolog Bogdan Pliszka.

Zastanowimy się również jak przekonać Niemcy do unii energetycznej, której promowanie zapowiedzieli premier Donald Tusk i prezydent Francji Francois Hollande. Naszym gościem w programie "Świat" będzie prof. Arkadiusz Stempin, wybitny znawca spraw niemieckich, biograf kanclerz Angeli Merkel.

Bilans dnia

Wieczorne podsumowanie najważniejszych wydarzeń z Polski i ze świata zaprezentuje widzom TVN24 Biznes i Świat Katarzyna Werner w programie "24 godziny". Początek o godz. 22:00.

W programie "24 godziny" przyjrzymy się m.in. protestom w Bangladeszu, gdzie dokładnie rok temu zawaliła się fabryka odzieżowa. Protestujący domagają się odszkodowań dla bliskich ofiar katastrofy, w której zginęło ponad 1100 osób.

Sprawdzimy również jak wyglądają prawa e-palaczy w Polsce? Stany Zjednoczone planują ograniczenia m.in. zakaz sprzedaży dla niepełnoletnich.

W programie "24 godziny" przyjrzymy się dwóm prestiżowym rankingom - najbardziej wpływowych ludzi według magazynu "Time" i najpiękniejszych według magazynu "People". Sprawdzimy, ile osób znajduje się w obu rankingach.

Co u Blajera?

Paweł Blajer w programie "Biznes dla ludzi" będzie wraz z ekspertami podpowiadał jak rozliczyć zeznanie podatkowe, np., kiedy sprzedajemy samochód z zyskiem. Wyjaśni też gdzie rozliczyć dochody w przypadku pracy na Wyspach Brytyjskich. Początek programu o godz. 20:00 w TVN24 Biznes i Świat.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat