Weekend w TVN24 Biznes i Świat: Krym w rękach Rosji, sankcje Zachodu i ciekawe dokumenty

TVN24 Biznes

TVN24 Biznes i ŚwiatWeekend w TVN24 Biznes i Świat

W ten weekend w TVN24 Biznes i Świat o Krymie w rękach Rosji. Moskwa anektuje półwysep, Zachód odpowiada sankcjami. Na ile będą skuteczne? Gospodarzem programu weekendowego będzie Michał Sznajder.

W niedzielę w samo południe, z badaczem dziejów dyplomacji dr Januszem Siborą przyjrzymy się Władimirowi Putinowi. Czy chce być nowym carem i odbudować radzieckie imperium? Gdzie świetnie wyszkolony agent KGB może napotkać na pułapki?

Będziemy też na wschodzie Ukrainy, gdzie żołnierze budują umocnienia, okopy i gromadzą sprzęt. Czy to pokaz siły, czy odpowiedź na realne zagrożenie? W niedzielę po 14:30 o ukraińskiej mobilizacji porozmawiamy z ekspertem do spraw wojskowości Wojciechem Łuczakiem.

Zajmiemy się też zaginionym samolotem Malaysian Airlines. W sobotę, dwa tygodnie po tym, jak maszyna zniknęła z radarów, naszym gościem będzie Michał Setlak. O 11:30 porozmawiamy o poszukiwaniach, procedurach, szansach i nadziei.

W niedzielę od rana będziemy mówić o szczęściu. I o tym, gdzie żyje się najlepiej. Dania i Norwegowie na czele, Polska otwiera druga pięćdziesiątkę raporty ONZ. Bogactwo, zdrowie, wolność - co czyni nas szczęśliwymi? Opowie psycholog społeczny, prof. Janusz Czapiński. W niedzielę o 9:30.

Najlepsze dokumenty

Weekend w TVN24 Biznes i Świat to również najlepsze filmy dokumentalne. Pokażemy rewolucję czasach Internetu - czy klawiatura i myszka mogą zdziałać więcej niż karabin? 19-letnia studentka Ala’a Basatneh urodziła się w Damaszku, ale obecnie mieszka w Chicago. Od trzech lat organizuje poparcie dla przeciwników syryjskiego reżimu.

Zamieszcza nagrania od syryjskich bojowników, na mapach zaznacza trasy ucieczki dla uchodźców. Można powiedzieć, że zarządza rewolucją z własnej kanapy. W cyklu "Ewa Ewart Poleca" - dokument "Rewolucjonistka z Chicago". W sobotę i niedzielę o 16:15 i 22:15.

Stany Zjednoczone

W ten weekend także "Kryzys Emerytalny" na przykładzie Stanów Zjednoczonych. Jeden na trzech Amerykanów w ogóle nie oszczędza na własną emeryturę. Inni gromadzą za mało. Firmy ubezpieczeniowe korzystają i sprzedają nie zawsze korzystne Policy. Często nie warto grać uczciwie na rynku wartym biliony dolarów. W cyklu "Ewa Ewart poleca" - dokument "Kryzys emerytalny". W sobotę o 18:15 i w niedzielę o 20:50.

Zajrzymy też w przyszłość. Razem z Davidem Pogue z New York Timesa zobaczymy technologie, które będą zmieniać nasze życie przez dekady- i które już teraz nabierają kształtu w laboratoriach na całym świecie. Jak będzie wyglądał świat za 10, 20, czy 30 lat, kiedy sterowanie za pomocą myśli, zrobotyzowane szkielety i wirtualna rzeczywistość – zintegrują się z realnym światem? O tym w TVN24 Biznes i Świat w filmie "Jaka będzie przyszłość" - w niedzielę o 10:15.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA, TVN24