Telefon specjalnie dla przedszkolaka

Najnowsze

Aktualizacja:
fonek.pl, sxcFonek to pierwszy telefon dla dzieci

Nadchodzą czasy telefonów dedykowanych. Kilka dni temu informowaliśmy o telefonie dla osób starszych. Najnowszą propozycją na rynku jest zaś telefon dla najmłodszych - Fonek. Według producenta, jego zalety to prosta obsługa i możliwość kontroli rodzicielskiej.

Kiedy sprzedaż telefonów zaczęła spadać, producenci szybko znaleźli nowy sposób na powiększenie zysków w tym - wydawałoby się - nasyconym rynku. Pomysł jest prosty - każda grupa społeczna może mieć swój własny, unikalny aparat telefoniczny.

Pełna kontrola dziecka

Najnowszą propozycją na rynku telekomunikacyjnym jest Fonek - aparat dla dzieci w wieku 4-8 lat. Telefon ten jest okrojony z dodatkowych funkcji. Posiada możliwość telefonowania jedynie do zaprogramowanych kilku osób, na przykład rodziców. Nowością jest przycisk SOS, za pomocą którego dziecko będzie mogło szybko uzyskać połączenie w awaryjnych sytuacjach.

Co więcej, Fonek oferuje też monitoring otoczenia. Oznacza to, że w dowolnym momencie rodzic może sprawić, by aparat dziecka automatycznie oddzwonił do niego. Dzięki temu można posłuchać, w jakim otoczeniu znajduje się dziecko - np. czy ogląda telewizję czy bawi się i z kim. W tym czasie telefon nie emituje żadnych sygnałów słyszalnych dla dziecka.

To już druga propozycja telefonu dedykowanego dla konkretnej grupy społecznej. Na początku tygodnia pokazano aparat myPhone 1050 simply przeznaczony tylko do dzwonienia. Grupą docelową mają być osoby starsze.

Źródło: TVN CNBC Biznes, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: fonek.pl, sxc