Najnowsze

Szukasz pracy? Odpowiedz sobie na kilka pytań

Najnowsze

shutterstock.comPoszukiwanie nowej pracy to zazwyczaj ogromny wysiłek

Szukanie pracy to poważne wyzwanie. Gdzie, jak długo, z kim, za ile? "Business Insider" przypomina o kilku pytaniach, które możemy sobie zadać przed podjęciem decyzji o przyjęciu konkretnej oferty zatrudnienia.

1. Czy praca współgra z moimi osobistymi wartościami? Jeśli planujesz przez dłuższy czas pracować w jednym miejscu, musisz upewnić się, że zajęcie, które będziesz wykonywać jest dostosowane do twoich wartości. Rozbieżności mogą bowiem wpłynąć - zdaniem serwisu - na twoją uczciwość. Nie zrekompensują tego żadne pieniądze. 2. Czy organizacja pracy w danym miejscy pozwoli mi się rozwijać i być szczęśliwym? Pracodawcy mają tendencję do podkreślania korzyści finansowych z pracy (wynagrodzenie, emerytury, świadczenia medyczne). Jednak to także inne czynniki mają wpływ na poziom szczęścia w pracy. Kwestie takie jak zaufanie i szacunek są ogromne ważne. Współpracownicy muszą cię wspierać, a ty musisz czuć się dobrze w ich towarzystwie. Przecież spędzasz z nimi niemal każdy dzień. 3. Co inni mówią o tej firmie? Ważne jest, aby ocenić, co inni mówią i wiedzą na temat twojej przyszłej firmy. Masz być w końcu jej przedstawicielem.

4. Czy praca pozwoli mi na wykorzystanie moich talentów? Wykorzystywanie swoich zdolności jest jednym z największych czynników motywacyjnych w pracy. 5. Czy firma spełnia moje długoterminowe cele zawodowe? Musisz zorientować się, jakie są możliwości w firmie dla twojego rozwoju osobistego i zawodowego. 6. Jaki będę miał poziom autonomii na moim stanowisku? To jest kluczowe pytanie, aby zrozumieć siebie i swoje mocne strony w pracy. Może mieć to też kluczowy wpływ na twoje samopoczucie. Niektórzy lubią mieć wsparcie zespołu w pracy, a inni pracować na własną rękę z dużym stopniem swobody i niezależności. 7. Jaka jest atmosfera w pracy? Niektórzy lubią pracować w hałaśliwym i ruchliwym środowisku biurowym, inni go nienawidzą. To ważny czynnik, który trzeba wziąć pod uwagę w szukaniu pracy. 8. Jak praca wpłynie na rodzinę? Musisz rozważyć, czy ewentualne nadgodziny bądź liczne podróże służbowe będą miały negatywny wpływ na relacje z członkami twojej rodziny. 9. Jaki jest czas dojazdu do pracy? Według niektórych badań, czas dojazdu do pracy wpływa na szczęście pracownika.

10. Co podpowiada mi moja intuicja? Zaufaj jej. Przeanalizowałeś wszystkie aspekty, ale wciąż coś nie gra? Zastanów się jeszcze raz.

Autor: ToL,mn / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com

Pozostałe wiadomości