Szef TVP Info zwolniony

Najnowsze

TVPZmiany kadrowe na Woronicza, Jakoniuk Wojcieszak (L) zastąpiła Janusza Sejmeja w funkcji szefa TVP Info

Zmiany kadrowe we władzach Telewizji Polskiej. Beata Jakoniuk-Wojcieszak, dotychczasowa redaktor prowadząca w redakcji publicystyki TVP1, została nowym szefem TVP Info. Wcześniej zarząd TVP odwołał z tego stanowiska Janusza Sejmeja.

Andrzej Sejmej nie chciał komentować powodów swojego odwołania. Wygląda jednak na to, że nie rozstanie się z Woronicza. Zaproponowano mu kierowanie kanałem tematycznym TVP Parlament. Ma on być poświęcony polskiemu parlamentowi. M.in. przejmie od TVP 3 transmisje obrad Sejmu. - Zastanawiam się nad tą propozycją - mówi tvn24.pl Sejmej.

Dymisja powodem konfliktu z Jarosławem Grzelakiem? Na stanowisku szefa TVP Info zastąpiła go Jakoniuk-Wojcieszak. Jej głównym celem jest finalizacja powstania TVP Info. Start kanału informacyjnego, który ma być konkurencją dla TVN 24 przewidziano na połowę października. Dlaczego kilka tygodni przed startem, TVP wymienia szefa informacyjnego kanału, telewizja publiczna nie wyjaśniła. Na korytarzach przy Woronicza, jako powód dymisji Sejmeja wymienia się konflikt z Jarosławem Grzelakiem, szefem Agencji Informacji w TVP (podlegają mu wszystkie redakcje informacji w Telewizji Polskiej). Aneta Wrona, rzecznik TVP nie chciała tego komentować.

Jakoniuk-Wojcieszak popierała niedawno Samoobrona Jakoniuk-Wojcieszak jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę zawodową rozpoczynała jako dziennikarka i redaktor naczelna mediów lokalnych. Od 13 lat związana z Telewizją Polską jako dziennikarka, autorka reportaży o tematyce społecznej oraz prowadząca m.in. takie programy jak „Tydzień", „Gość Jedynki" i „Na żywo". Od 2000 roku była w Redakcji Publicystyki TVP1, odpowiedzialna za czołowe audycje tej anteny, w tym „Debatę", „Forum" i „Sprawę dla reportera".

W czerwcu ubiegłego roku Samoobrona, która była wówczas w koalicji, chciała, by Jakoniuk-Wojcieszak została szefową TVP3. Mówili o tym otwarcie działacze Samoobrony Andrzej Lepper i Krzysztof Filipek. Na tą kandydaturę nie zgadzał się ówczesny prezes TVP Bronisław Wildstein. Jakoniuk-Wojcieszak stanowczo zaprzeczała, że o swojej nominacji rozmawiała z politykami. Ostatecznie szefem TVP 3 nie została.

Sejmej pełnił obowiązki szefa TVP Info od grudnia ubiegłego roku. Wcześniej był m.in. szefem redakcji "Panoramy", kierownikiem redakcji "Kuriera" TVP3, pełniąc równocześnie, od października 2005 r. do kwietnia 2006 r., obowiązki dyrektora TVP3. Od 1994 Sejmej był związany z TVP w Krakowie, gdzie m.in. był współprowadzącym program "Młodzież kontra, czyli pod ostrzałem" oraz szefem programów informacyjnych. Sejmej studiował w Wyższej Szkole Pedagogicznej oraz na Wydziale Dziennikarstwa UJ w Krakowie.

Źródło: tvn24.pl, TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVP