Najnowsze

Świetne wyniki OFE w czerwcu

Najnowsze

TVN24.plOFE odnotowały w czerwcu świetne wyniki

Wartość aktywów netto zarządzanych przez fundusze emerytalne wzrosła w czerwcu do ponad 138 mld zł ze 133,7 mld zł na koniec maja, czyli o 3,4 proc. - poinformowały Analizy Online.

Według firmy analitycznej Analizy Online, ponad 3,1 mld zł wzrostu to saldo wpłat i umorzeń, a pozostała część to rezultat dobrej koniunktury na rynku akcji. W czerwcu ZUS przesłał do OFE 1,4 mld zł, z czego 131 mln zł w postaci oddłużeniowych obligacji, które zasiliły aktywa netto dopiero w pierwszym dniu lipca.

"Dodatkowo czerwcowe aktywa netto powiększył ostatni majowy przelew o wartości 700 mln zł. Pozytywny wpływ na wzrost aktywów miało również dokonane na początku miesiąca rozliczenie dodatnich wpływów, wynikających z ostatniej sesji transferowej, które szacujemy na 1,2 mld zł" - podały Analizy Online.

Łącznie w ciągu pierwszego półrocza wartość środków zgromadzonych w funduszach emerytalnych wzrosła o 18,6 proc. W I półroczu ZUS przesłał do OFE prawie 8,5 mld zł w gotówce i obligacjach, czyli o 4,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Źródło: PAP/Radio Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl

Pozostałe wiadomości