Sponsorujesz sztukę? Mogą cię nagrodzić!

Najnowsze

Aktualizacja:
cte.org.plRusza konkurs "Sztuka cenniejsza niż złoto"

Sponsorujesz kulturę i sztukę? Teraz masz szansę na nagrodę. 1 października rusza konkurs "Sztuka cenniejsza niż złoto", organizowany przez Fundację "Commitment to Europe arts & business" oraz Narodowy Bank Polski. Termin zgłaszania projektów mija 30 października.

Celem konkursu jest wyróżnienie najbardziej owocnych przykładów współpracy światów biznesu i sztuki. Projekt ten ma też wykazać, że wspieranie kultury i sztuki jest skutecznym narzędziem kreowania wizerunku firmy oraz budowania społecznego zaufania, tak istotnego w przypadku instytucji finansowych, do których konkurs jest skierowany.

Dla kogo te nagrody?

Nagrody zostaną przyznane w pięciu kategoriach. Pierwsza to PARTNERSTWO ARTS & BUSINESS - czyli wyróżnienie dla firmy, której wieloletnia współpraca z instytucjami kultury przynosi obopólne korzyści i stanowi praktyczny przykład współpracy na styku kultury i biznesu.

Kolejna kategoria - SPONSOR KULTURY 2009 – to nagroda dla tego, kto angażując się w projekty kulturalne przeznaczył na ten cel w okresie od 30.09.2008 do 30.09.2009 największe środki finansowe lub największy wkład rzeczowy.

Natomiast w kategorii WYDARZENIE ROKU nagrodzony zostanie ten, który wsparł projekt kulturalny i wyróżnił się przemyślaną i skuteczną kampanią promocyjno-informacyjną.

W kategorii PROKULTURALNA POLITYKA WEWNĘTRZNA wyróżniona będzie firma, która w ramach polityki wewnętrznej inicjuje i realizuje programy z zakresu kultury i sztuki skierowane do pracowników.

I wreszcie - w kategorii INICJOWANIE DZIAŁAŃ PROKULTURALNYCH nagroda trafi do tego, kto zarządzając projektami o charakterze kulturalnym jest jednocześnie otwarty na zmiany, stworzył wewnętrzne struktury (dział, fundację), odznacza się innowacyjnością i kreatywnością w zarządzaniu projektami oraz wysokim profesjonalizmem, jak również umiejętnie dostosowuje się do potrzeb rynku.

Zgłoszenia do 30 października

Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym etapie zebrane zostaną formularze zgłoszeniowe. W drugim, spośród wszystkich zgłoszeń, komisja kwalifikacyjna wybierze po trzy najlepsze projekty w każdej kategorii. Po przekazaniu dodatkowej dokumentacji przez nominowanych, kapituła złożona z przedstawicieli świata biznesu, kultury i mediów wyłoni zwycięzców konkursu.

Zgłoszenia projektów będą przyjmowane od 1 do 30 października br. Już 7 listopada będą ogłoszone wyniki pierwszego etapu konkursu. 26 listopada, po zakończeniu wszystkich etapów, odbędzie się uroczysta gala finałowa, podczas której nastąpi ogłoszenie wyników i rozdanie nagród zwycięzcom.

Więcej informacji na www.sztukacenniejsza.pl

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: cte.org.pl