"Siemens" zadba o bezpieczeństwo na Okęciu

 
TVN24Dzięki nowemu terminalowi z lotniska będzie mogło skorzystać 12 mln pasażerów rocznie

- Firma "Siemens" dokończy budowę systemu bezpieczeństwa Terminalu 2 na warszawskim Okęciu - poinformował rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) Artur Burak.

"Siemens" dokończy m.in. instalację elementów systemu, których montaż rozpoczęło jeszcze jako podwykonawca konsorcjum Ferrovial-Budimex-Estudio Lamela. "Siemens" opracuje także projekt wykonawczy systemu, a w przyszłości zajmie się również konserwacją i serwisem dostarczonych urządzeń.

- Prace zostaną rozpoczęte wkrótce, tak aby do 28 marca system przeszedł wymagane testy i sprawnie działał - poinformowały "Porty Lotnicze". W komunikacie podano, że Siemens w piątek wypowiedział kontrakt z konsorcjum Ferrovial-Budimex-Estudio Lamela i podpisał umowę z PPL.

Firma "Siemens" do niedawna była podwykonawcą konsorcjum Ferrovial-Budimex-Estudio Lamela, dawnym generalnym wykonawcą kontraktu na budowę Terminalu 2. W październiku ubiegłego roku Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" odstąpiło od umowy z konsorcjum na budowę Terminalu 2. Ostatecznym powodem było stanowisko Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej o braku akceptacji dla rozwiązań proponowanych przez konsorcjum.

Przekroczono także wszystkie wcześniejsze terminy wynikające z kontraktu oraz aneksu. W ocenie PPL, wykonawca nie był zdolny do sprawnego zakończenia budowy oraz nie dawał gwarancji, że jakikolwiek nowy termin zakończenia rozbudowy mógłby być dotrzymany.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości