PKP planuje wielkie pucowanie. Posprząta 2,5 tys. dworców za 112 mln zł

Najnowsze

Adrian Grycuk/commons.wikimedia.org | TrigranitPierwszym etapem prac będzie planowane na wakacje doczyszczenie dworców oraz wymiana elementów, które zdewastowano

Wielkie sprzątanie 2,5 tys. dworców i przystanków kolejowych ma odbyć się w lipcu i sierpniu – zapowiedział we wtorek członek zarządu PKP SA Piotr Ciżkowicz. Spółka otworzyła w ostatnich dniach oferty, w wartym ok. 112,75 mln zł brutto, przetargu na utrzymanie czystości w wybranych stacjach i przystankach kolejowych, zarządzanych przez PKP SA i PKP Polskie Linie Kolejowe.

- Wielkie sprzątanie dworców chcemy rozpocząć w lipcu, sierpniu. Oczywiście warunkiem jest przejście przez wszystkie procedury związane z prawem zamówień publicznych - powiedział Piotr Ciżkowicz.

Doczyszczanie w wakacje

Pierwszym etapem prac będzie planowane na wakacje doczyszczenie dworców oraz wymiana elementów, które zdewastowano. Później wybrane firmy będą sprawdzane przez PKP SA z realizacji umów, czyli utrzymania czystości na dworcach.

- Mamy nadzieję, że nasi pasażerowie zobaczą dość szybko różnicę - dodał Piotr Ciżkowicz.

Jak powiedział dyrektor zarządzający ds. nieruchomości w PKP SA Jarosław Bator, to pierwszy raz, kiedy zarządzające dworcami PKP SA i odpowiedzialne za perony oraz przejścia podziemne PKP PLK wspólnie rozstrzygają przetarg na sprzątanie.

Autor: ToL/Klim/kwoj / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Adrian Grycuk/commons.wikimedia.org | Trigranit