PKB Niemiec lepiej od prognoz. We Francji gorsze wyniki

Najnowsze

shuterstockW ujęciu rok do roku PKB Niemiec wzrósł w IV kw. o 1,4 proc.

Produkt krajowy brutto Niemiec wzrósł w IV kwartale 2013 roku o 0,4 proc. kdk, po uwzględnieniu czynników sezonowych. W III kwartale wzrost wynosił 0,3 proc. We Francji zaś PKB wzrósł w IV kwartale 2013 r. o 0,3 proc.

Analitycy spodziewali się w Niemczech wzrostu PKB kdk o 0,3 proc. W ujęciu rdr PKB Niemiec wzrósł w IV kw. o 1,4 proc. Tu szacowano wzrost PKB o 1,6 proc. W III kw. wzrost wyniósł 0,6 proc. - poinformował w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden we wstępnym wyliczeniu. Urząd statystyczny podał, że bez uwzględniania czynników sezonowych PKB Niemiec wzrósł IV kw. 2013 o 1,3 proc. rdr, wobec wzrostu o 1,1 proc. w III kw. Tu oczekiwano wzrostu o 1,3 proc.

We Francji

Z kolei jak poinformował urząd statystyczny Insee we wstępnych wyliczeniach, produkt krajowy brutto Francji wzrósł w IV kwartale 2013 r. o 0,3 proc. kdk, podczas gdy w III kwartale pozostał bez zmian, po korekcie. Analitycy spodziewali się, że PKB kdk wzrośnie tam o 0,2 proc. W ujęciu rdr PKB Francji wzrósł w IV kw. o 0,8 proc., podczas gdy w III kw. wzrósł o 0,3 proc., po korekcie - podał Insee. Tu spodziewano się, że PKB wzrośnie o 0,6 proc. rdr.

Autor: mn/klim/ / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shuterstock