Najnowsze

Nowy tydzień. Ceny, wynagrodzenia i produkcja przemysłowa

Najnowsze

Nowy tydzień to seria publikacji z gospodarki

W nowym tygodniu czeka nas seria ważnych publikacji z polskiej i europejskiej gospodarki. O terminach jak zawsze powinni pamiętać przedsiębiorcy.

Poniedziałek

Narodowy Bank Polski zaprezentuje bilans płatniczy za maj, a także podaż pieniądza M3 za czerwiec. Z kolei Eurostat poda dane o produkcji przemysłowej w maju.

Wtorek

Mija termin rozliczenia z ZUS-em, w tym płatności składek i złożenie deklaracji przez pracodawców. To też czas zapłaty podatku od nieruchomości (kwota miesięczna). NBP poda dane o bieżącej sytuacji gospodarczej Europy Środkowo-Wschodniej. Główny Urząd Statystyczny poda wskaźniki cen towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu, w II kwartale oraz w pierwszym półroczu.

Środa

Na ten dzień zaplanowana jest comiesięczna publikacja NBP danych o inflacji bazowej. Tym razem za czerwiec. GUS poinformuje o przeciętnym zatrudnieniu i wynagrodzeniu w przedsiębiorstwach w czerwcu oraz w II kwartale.

Czwartek

Ważne dane GUS. Urząd poinformuje o dynamice produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej w czerwcu. Ale też o cenach produkcji sprzedanej przemysłu i produkcji budowlano-montażowej w czerwcu. Europejski Bank Centralny poinformuje o statystykach dotyczących stóp procentowych. Dane o inflacji za czerwiec poda Eurostat.

Piątek

GUS zaprezentuje dane o sytuacji budownictwa mieszkaniowego w czerwcu.

Autor: mn / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości