Nokia z Androidem atakuje. Tylko za 100 dolarów

Najnowsze

press.nokia.comNokia zaprezentuje najnowszy telefon z systemem Android

Nokia zaprezentuje pierwszy model telefonu oparty o system Android. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ma on zachwycać nie tylko designem i wyposażeniem, ale i ceną. Telefon ma kosztować tylko 100 dolarów. Aparat zostanie zaprezentowany jutro, poczas rozpoczynającego się w Barcelonie Mobile World Congress.

Zdjęcia i informacje o najnowszym produkcie firmy Nokia wypłynęły do sieci kilka dni temu.

Producent na swoim oficjalnym blogu pokazuje cztery czarne strzałki na zielonym tle. Tworzą one literę X. Stąd właśnie przypuszczenia, że tak może nazywać się nowe urządzenie fińskiego producenta.

Będzie to pierwszy smartfon Nokii oparty na systemie Android - a dokładnie okrojonej wersji systemu, bo użytkownicy telefonu nie będą mogli korzystać ze sklepu z aplikacjami Google Play. Pozostałe produkty z tej rodziny działają w oparciu o system Windows.

Konkurencyjny?

Z przecieków wynika, że telefon ma mieć interfejs podobny bardziej do urządzeń sygnowanych marką Windows, niż Android. Aplikacje, dostępne w sklepie producenta, mają być podobne do tych znanych z systemu Google'a. telefon ma kosztować około 100 zł i będzie sprzedawany na rynkach wschodzących.

Co znajdzie się w środku urządzenia? Dwurdzeniowy procesor Snapdragon 400 1 GHz, 512 MB RAM pamięci, 5-megapikselowy aparat, 4 GB pamięci oraz 4-calowy wyświetlacz. Dostępny ma być też model z podwójną kartą SIM.

Autor: mn//gry / Źródło: Sky News, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: press.nokia.com