Moody's tnie niemieckie banki

Najnowsze


Agencja Moody's obniżyła ocenę wiarygodności kredytowej trzech największych banków austriackich a także sześciu niemieckich, w tym Commerzbanku drugiego co do wielkości banku w tym kraju. Analitycy agencji swoją decyzję tłumaczą ryzykiem pogłębienia się negatywnych skutków kryzysu w strefie euro.

Wśród sześciu niemieckich banków których ocena wiarygodności kredytowej została obniżona znalazł się m.in. Commerzbank AG. Rating drugiego największego pożyczkodawcy w Niemczech, został obniżony z A2 do A3 z perspektywą negatywną. Agencja poinformowała też, że decyzja co do największego u naszych zachodnich sąsiadów banku - Deutche Banku - zostanie podana później. Moody's obciął też ocenę niemieckiej filii włoskiego Unicredit do A3 z A2 z perspektywą negatywną. Według analityków agencji niemieckie banki są narażone na sktuki kryzysu w strefie euro oraz ograniczoną zdolnością poradzenia sobie związanymi z tym stratami.

Za surowa ocen Niemiec

Wśród austriackich banków cięcia dotknęły UniCredit Bank Austria i Raiffeisen Bank International, których ratingi zostały obniżone odpowiednio do poziomu A3 i A2. O dwa stopnie obniżony został również rating Erste Group Bank AG i jest teraz na poziomie A2.

Autor: km/fac / Źródło: Reuters, Bloomberg