J&S nie odpuszcza milionów z budżetu

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Przelewanie między budżetem a J&S

Spółka J&S Energy, która wywalczyła niedawno od Skarbu Państwa zwrot 452 mln zł niesłusznie naliczonej kary, domaga się jeszcze 70 mln zł odsetek. - Spółka rozważa więc podjęcie kroków prawnych - poinformował w Janusz Leszczyński z biura prasowego firmy J&S Energy.

Agencja Rezerw Materiałowych pod koniec października 2007 roku nałożyła na J&S Energy 452 mln zł kary za nieutrzymywanie wystarczających rezerw paliwowych. Decyzja była dwukrotnie uchylana i wydawana ponownie z powodu błędów proceduralnych i kalkulacyjnych. W końcu w czerwcu 2008 roku J&S zapłacił karę, ale odwołał się jednocześnie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który w grudniu ubiegłego roku ostatecznie ją uchylił.

Muszą, czy muszą?

Agencja Rezerw Materiałowych 9 listopada zwróciła J&S Energy pieniądze. Spółka domaga się jednak 70 mln zł odsetek. Agencja nie zamierza ich jednak płacić. - Agencja i firma mają rozbieżne opinie na ten temat. Rozważamy kroki prawne - powiedział Janusz Leszczyński z J&S Energy. Zaznaczył jednak, że firma nie ujawni na razie, co to za kroki.

Grzegorz Adamczewski z ARM mówił w poniedziałek, że "wyrok nie zawiera zobowiązania dla organu, który nałożył karę, do jej zwrotu wraz z odsetkami". Dodał, że w uzasadnieniu wyroku WSA nie wskazał na konieczność uwzględniania w decyzji o nałożeniu kary przepisów ordynacji podatkowej. Zawiera ona m.in. przepisy dotyczące wypłaty odsetek.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24