Facebook wykryje co słuchasz i oglądasz, a potem opublikuje to na tablicy

Najnowsze

Facebook oskarżony o skanowanie i sprzedaż prywatnych informacjiTVN24 BiS, Reuters
wideo 2/4

Wśród aplikacji mobilnych Facebooka niebawem pojawi się funkcja, która towarzysząc użytkownikom będzie wykrywać to, co robią. Jeśli aplikacja będzie aktywna rozpozna np. słuchaną przez nich muzykę, czy oglądane filmy i programy telewizyjne, a następnie opublikuje to na ich tablicy.

Na podobnej zasadzie działa popularna aplikacja mobilna Shazam, która rozpoznaje muzykę w naszym otoczeniu. Używają jej miliony osób na całym świecie, a w ostatnich latach jej twórcy rozszerzyli jej możliwości do np. rozpoznawania oglądanych przez nas programów telewizyjnych.

Wszystko na tablicy

Ten mechanizm wykorzysta Facebook, który stworzył aplikację rozpoznającą muzykę, filmy i programy telewizyjne. Różnicą będzie jednak to, że informacje np. o słuchanych przez mobilnych użytkownikach programów piosenkach, czy oglądanych programach będą publikowane na tablicy, a więc zobaczą je wszyscy nasi znajomi. Oczywiście aplikację trzeba wcześniej osobiście aktywować i zgodzić się na publikacje postów.

Ogromna baza

Aplikacja będzie wykorzystywać mikrofon w smartfonie. Urządzenie wybierze z otoczenia dominujące dźwięki i rozpozna wśród nich np. konkretny utwór muzyczny lub film. Następnie stworzy krótki opis i propozycję postu, który po chwili wyświetli się na tablicy użytkownika Facebooka. W bazie danych aplikacji znajdą się miliony tytułów piosenek i filmów, aby z łatwością odróżnić muzykę od przypadkowych dźwięków otoczenia.

Nowa funkcja będzie dostępna w smartfonach z systemem Android i iOS. Amerykańscy użytkownicy będą mogli z niej korzystać już w ciągu najbliższych tygodni.

Autor: msz//gry / Źródło: Reuters