Elektrimowi zabrakło w kasie 2,7 mld zł

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24Elektrim nie jest w stanie spłacić wierzycieli

Zobowiązania Elektrimu wynoszą blisko 4,58 mld zł - ustalił wstępnie sąd. Majątek spółki oszacował na jednak tylko na 1,89 mld zł - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Sąd w swoich ustaleniach opierał się na dostarczonych przez Elektrim dokumentach - bilansie z 20 lipca 2007 oraz spisie wierzycieli spółki. Sąd ustalił, że Elektrim przestał spłacać swoje wykonalne zobowiązania. Wśród wierzycieli wymienia jedynie skarb państwa, któremu giełdowy konglomerat jest winien ponad 556 mln zł. Opóźnienie w spłatach jest większe niż trzy miesiące. Dlatego wymiar sprawiedliwości nie miał wątpliwości: Elektrim stał się niewypłacalnym dłużnikiem.

Brakuje na spłaty

Do sądu trafił też aktualny wykaz majątku Elektrimu: akcje i udziały w innych spółkach oraz grunty i budynki. Zgodnie z tym wykazem wartość majątku spółki wynosi 1,89 mld zł, a zobowiązania prawie 4,58 mld zł. Manko sięga więc 2,69 mld zł. Kwoty podane przez sąd nieco różnią się od podawanych w ostatnim raporcie finansowym spółki. Na koniec półrocza Elektrim (zgodnie z raportem finansowym) wyceniał swój majątek trwały na 2,29 mld zł. Swoje zobowiązania szacował natomiast na 4,6 mld zł.

Ile naprawdę warty jest Elektrim?

Źródło: Puls Biznesu

Źródło zdjęcia głównego: TVN24