Autostradowe protesty oddalone

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Można budować?

Wszystkie protesty złożone po rozstrzygnięciu przetargu na projekt i budowę 91 km fragmentu autostrady A2 ze Strykowa do Konotopy pod Warszawą zostały oddalone - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Umowy z wybranymi wykonawcami mają zostać podpisane na przełomie września i października.

Jak poinformowała GDDKiA, zarzuty konsorcjum Hermann Kirchner i MSF oraz firmy Mostostal Warszawa oddalono w całości, potwierdzając prawidłowość oferty China Overseas Engineering Group Co. Ltd. Chodziło o zgodność ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia, podpis przez uprawnioną osobę, prawidłowość gwarancji bankowej dla wadium oraz oferowaną cenę.

Oddalone zostały również protesty konsorcjum pod przewodnictwem Johann BUNTE Bauunternehmung GmbH. Stwierdzono, że protestujący nie ma interesu prawnego w uzyskaniu zamówienia, co przesądza o braku podstaw do kwestionowania czynności wykluczenia go z tego postępowania.

GDDKiA wyjaśniła w komunikacie, że protestujący złożył ofertę piątą w kolejności. Poza tym, złożona przez niego gwarancja zawierała błędy. "Z jej treści nie wynikało jednoznacznie, w jakich sytuacjach bank zobowiązał się wypłacić sumę gwarancyjną" - poinformowała Dyrekcja.

Oddalenie protestów nie zamyka niezadowolonym z rozstrzygnięcia przetargu uczestnikom przetargu dalszej drogi odwoławczej. Umożliwia jednak zleceniodawcy podpisanie umów z wybranymi wykonawcami.

Przetarg na liczącą 91 km częśc autostrady A2 Łódź - Warszawa od Strykowa do Konotopy został rozstrzygnięty w końcu sierpnia. Prace mają ruszyć jesienią, a zakończyć się w maju 2012 r. Odcinek ten ma połączyć się z północną obwodnicą Warszawy S8 (obecnie w trakcie budowy), a potem z południową obwodnicą S2 (jest na etapie przetargu). Przewidywany koszt inwestycji to 3,2 mld zł.

Źródło: grzegorzturnau.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24