72 mln euro dla Polski. Na nowy system zarządzenia ruchem lotniczym

Najnowsze

sxc.hu Projekt ten na celu poprawę bezpieczeństwa, zwiększenia przepustowości oraz pojemności przestrzeni powietrznej

Komisja Europejska zatwierdziła w piątek przyznanie Polsce 72,1 mln euro z unijnego funduszu spójności na stworzenie nowego systemu zarządzania ruchem powietrznym i modernizację związanego z tym systemem sprzętu i infrastruktury.

Projekt ten na celu poprawę bezpieczeństwa, zwiększenia przepustowości oraz pojemności przestrzeni powietrznej, jak również zmniejszenie negatywnego wpływu lotnictwa na środowisko naturalne.

W całym kraju

Dotyczy on inwestycji, które obejmują całą polską przestrzeń powietrzną. Poszczególne elementy infrastruktury są instalowane w różnych rejonach kraju: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze. - To bardzo pozytywny krok w kierunku modernizacji systemu zarządzania ruchem powietrznym w Polsce. Unijne fundusze regionalne pomagają we wzmacnianiu bezpieczeństwa ruchu lotniczego. Przyniesie to konkretne korzyści polskim obywatelom i podniesie atrakcyjność Polski dla inwestorów - oświadczył unijny komisarz polityki regionalnej Johannes Hahn. Zatwierdzony w piątek projekt był realizowany w ramach programu operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko" ze środków wieloletniego unijnego budżetu na okres 2007-2013. Całkowita wartość inwestycji to 92,9 mln euro.

Autor: mn/klim/ / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu