TVN24 Biznes | Moto

Błędy w pytaniach na prawo jazdy. Trwa kontrola w ministerstwie

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
kris/ToL
Źródło:
PAP
Zmiany w kursach na prawo jazdy
Zmiany w kursach na prawo jazdyTVN Turbo
wideo 2/5
TVN TurboZmiany w kursach na prawo jazdy

W Ministerstwie Infrastruktury trwa kontrola, która ma ustalić bezpośrednie powody przekazania niepoprawnych pytań do teoretycznego egzaminu na prawo jazdy - przekazał rzecznik Ministerstwa Infrastruktury Szymon Huptyś. Dodał, że w wyniku zaistniałej sytuacji egzaminu teoretycznego na prawo jazdy nie zdało w całym kraju 20 osób.

Błędy w zadaniach na prawo jazdy

Rzecznik przypomniał, że w poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. systemy teleinformatyczne Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego zostały uzupełnione o nowe pytania w celu ich zastosowania podczas egzaminów teoretycznych na prawo jazdy. Pytania te przygotowuje Komisja do spraw weryfikacji i rekomendacji pytań egzaminacyjnych, a następnie przekazuje je do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, która zarządza systemem egzaminacyjnym dla wszystkich WORD-ów.

Osiem spośród tych pytań zostało wycofanych z systemu ze względu na zawarty w nich błąd. Wadliwe pytania nie są już stosowane podczas egzaminów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Testy na prawo jazdy - błędy

Jak poinformował rzecznik resortu, w wyniku zaistniałej sytuacji egzaminu teoretycznego na prawo jazdy nie zdało w całym kraju 20 osób. Są to osoby, które nie zdały egzaminu z powodu zaznaczenia w wadliwie skonstruowanych pytaniach właściwej odpowiedzi.

"Przepraszamy wszystkich kandydatów na kierowców za zaistniałą sytuację, która powstała w wyniku błędu podczas przekazywania pytań egzaminacyjnych. Osoby te będą mogły ponownie przystąpić do bezpłatnego egzaminu, po złożeniu stosownej skargi" - informuje rzecznik.

Jak informowały w środę media, w związku z wprowadzeniem do systemu niepoprawnych pytań, pracę w resorcie stracił dyrektor departamentu transportu drogowego.

Autor:kris/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości