Co z wymianą opon w czasie pandemii? Jest decyzja ministerstwa

Premier Morawiecki o przedłużeniu ograniczeń handlowych
Premier Morawiecki o przedłużeniu ograniczeń handlowych
tvn24
tvn24Premier Morawiecki o przedłużeniu ograniczeń handlowych

Ministerstwo Zdrowia wydało zgodę na wymianę opon zimowych na letnie przez osoby, które używają samochodów do dojazdów do pracy i zaspokajania bieżących, codziennych potrzeb - poinformowały w czwartek branżowe organizacje motoryzacyjne. Dodały, że inni mogą poczekać.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Jak wskazano w komunikacie, to efekt interwencji Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO), Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego i Związku Dealerów Samochodów.

"Doceniamy szybką reakcję Ministerstwa Zdrowia na nasz apel. Jesteśmy przekonani, że rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących zezwolenia na sezonową wymianę opon przez osoby, które używają samochodów do dojazdów do pracy i zaspokajania bieżących codziennych potrzeb – takich jak robienie zakupów spożywczych – wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego" - ocenił, cytowany, Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM).

Wymiana opon

Branża motoryzacyjna zaleca, by korzystać z usług serwisów, które stosują procedury ochrony klientów i pracowników przeciw koronawirusowi.

"PZPO przygotował wytyczne dla serwisów oponiarskich, jak postępować by zachować bezpieczeństwo w trakcie epidemii. Przy zastosowaniu się do nich, kierowcy będą mniej narażeni na zarażenie się w serwisie koronawirusem niż na kolizję lub wypadek drogowy jeżdżąc na złych oponach" - czytamy.

Jednocześnie w komunikacie zaznaczono, że z wizytą w warsztacie mogą poczekać kierowcy, którzy nie przemieszczają się w tym okresie swoim autem.

W poniedziałek informowaliśmy o mandatach jakimi zostali kierowcy, którzy skorzystali z myjni w Olsztynie.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości