Ford zmienia strategię. Wszystkie modele połączy z aplikacjami

Moto

Fordford-Apple-Carplay.jpg

Producent z Detroit robi duży krok w stronę kompatybilności jego aut z telefonami. Szczególnie że żaden model Forda na 2016 r. nie oferował możliwości zintegrowania z telefonem.

Aplikacje Android Auto i Apple CarPlay pozwalają zamienić ekran dotykowy w konsoli centralnej samochodu w niemal w pełni funkcjonalny wyświetlacz smartfona. Dzięki temu można m.in. odczytywać wiadomości, importować mapy Google, a także słuchać ulubionej muzyki, czy korzystać z aplikacji telefonu na ekranie w samochodzie.

Integracja ze smartfonem

Jak zapowiada Ford, we wszystkich modelach na 2017 zostanie zamontowana platforma SYNC 3, odpowiedzialna za łączenie z aplikacjami Apple CarPlay oraz Android Auto. W ten sposób zostanie zastąpiony MyFord Touch, szeroko krytykowany za problemy działaniem.

Dzięki takiemu wdrożeniu Ford Motor Company wskoczy na drugie miejsce pod względem liczby modeli zdolnych do integracji ze smartfonami przy pomocy Apple CarPlay oraz Android Auto. Od 2017 roku będzie miał w sumie 22 takie modele w ofercie.

Odmiennie niż Ford większość marek wprowadza Android Auto i Apple CarPlay do swoich modeli stopniowo. Popularne modele, które już mają na swoim pokładzie dostępną opcję integracji ze smartfonem, to Honda Civic, Honda Accord, Volkswagen Jetta, Volkswagen Passat, Kia Optima i Hyundai Sonata.

Jak bezpiecznie kupić samochód?

Bezpieczny zakup samochoduTVN24 Biznes i Świat

Autor: jt//ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Ford