Przygotuj się na:

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO - PRÓBY I UROCZYSTOŚCI

W środę odbędzie się próba generalna przed obchodami Święta Wojska Polskiego na placu Piłsudskiego. W sobotę na placu Piłsudskiego odbędą się uroczystości państwowe. Będą utrudnienia w ruchu dla kierowców, a także pasażerów komunikacji miejskiej.

Samochód na torowisku, dwie osoby ranne

Ulice

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plZderzenie dwóch samochodów na Bemowie

Dwie osoby ranne, utrudnienia dla kierowców, wstrzymany ruch tramwajów, autobusy skierowane na objazdy to bilans wieczornego wypadku na Bemowie.

Ok. godz. 20 na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Wrocławskiej doszło do poważnego wypadku. Zderzyły się dwa samochody osobowe: mercedes i volkswagen.

- W wyniku zderzenia volkswagen wpadł na torowisko tramwajowe, przez co ruch tramwajów został wstrzymany. Dwie osoby z volkswagena zostały zabrane do szpitala: kierowca i pasażer - podała Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji. I dodała, że kierowcy byli trzeźwi.

- Są duże utrudnienia w kierunku Bielan. Zablokowane jest też torowisko tramwajowe w obu kierunkach - przekazał Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej i dwie karetki pogotowia.

Utrudnienia dla tramwajów i autobusów

Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zablokowany był przejazd tramwajów przez skrzyżowanie ulic Powstańców Śląskich i Wrocławskiej. Dlatego linie tramwajowe 10, 23, 24, 28 i autobusowe 122, 171, 184 były kierowane na trasy objazdowe. Utrudnienia trwały kilkadziesiąt minut.

em/b