Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Manifestacje na ulicach, a tramwaje w wielkim korku

TVN Warszawa

Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plProblem z ruchem tramwajów

Tramwaje stały od mostu Śląsko-Dąbrowskiego aż do ronda Kercelak. - Są ogromne utrudnienia, pasażerowie wysiadają ze składów - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl.

We wtorek po południu główne ulice Warszawy zostały zablokowane przez uczestników demonstracji z okazji 35. roczniczy wprowadzenia stanu wojennego. Z ruchu trzeba było wyłączyć również część tras tramwajowych i skierować tramwaje na objazdy. Zbyt duża liczba pojazdów sprawiła, że tramwaje stanęły w ogromnych zatorach.

- Korek tramwajowy rozpoczyna się już nad Wisłą. Wszystko spowodowane jest tym, że tramwaje przez jakiś czas nie jeździły – mówił Lech Marcinczak. Dodał, że ludzie wychodzili ze składów i w stronę centrum szli pieszo.

Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich podkreślał, że utrudnienia związane były z marszami. Korek rozładował się po godzinie 20.

Tramwaje w korku
Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl

md/pm