Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Zamiast Halloween, Noc Uwielbienia

TVN Warszawa

materiały prasoweNoc Uwielbienia w Świątyni Opatrzności

Konkurs na najciekawsze przebranie za świętego, wspólny posiłek i modlitwa do północy w ramach Nocy Chwały – to propozycje warszawskiej kurii na spędzenie 31 października.

- To owoc rozpowszechniania się okultyzmu i magii – tak o Halloween w specjalnym oświadczeniu na swojej stronie internetowej napisała dopiero co warszawska kuria metropolitalna. Duchowni proponują więc, by 31 października spędzić religijnie. Na przykład na mszy świętej i przemarszu z relikwiami.

Przemarsz ulicami Żoliborza

Uroczystość rozpocznie się o godz. 18:00 eucharystią w parafii świętych Alberta i Rafała przy ul. Gwiaździstej 17. Później odbędzie się marsz do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, przy parafii św. Stanisława Kostki.

W programie także m.in. konkurs na najciekawsze przebranie za świętego oraz agapa, czyli wspólny posiłek w Sanktuarium bł. Ks. Jerzego.

Wspólna adoracja

O 20:00 w Świątyni Opatrzności Bożej rozpocznie się Noc Uwielbienia - czas wspólnej modlitwy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Potrwa do północy.

- To wspólna adoracja Jezusa i trwanie przy Słowie Bożym oraz uwielbienie Boga pieśniami i psalmami, prowadzone przez zespoły dziecięco-młodzieżowe – można przeczytać na stronie kurii.

lata/mz