Skok na dyskont. Uciekając, staranowali ochroniarza

Warszawa

monitoring administracji budynkuNieomal przejechali ochroniarza

Wybiegli z zakupami bez płacenia, wsiedli do samochodu i nieomal rozjechali ochroniarza, który próbował ich zatrzymać. Do nagrania ucieczki i nieudanego pościgu na Gocławku dotarł reporter tvnwarszawa.pl.

Na nagraniu widać, jak dwóch mężczyzn wybiega ze sklepu, trzymając wypchane torby. Wsiadają do zaparkowanego nieopodal białego samochodu i próbują odjechać. Chwilę później wybiega za nimi ochroniarz, próbuje zablokować im drogę ucieczki. Ale kierowca nic sobie z tego nie robi i przepycha mężczyznę, który - gdy auto przyspiesza - odskakuje na bok.

Policja potwierdza, że doszło do kradzieży. - 5 lipca dwóch mężczyzn wyniosło z dyskontu przy ulicy Żółkiewskiego artykuły chemiczne o wartości kilkuset złotych - mówi nam Joanna Węgrzyniak z komendy rejonowej na Pradze.

Dodaje, że zawiadomienie dotyczące tego zdarzenia wpłynęło do komendy dopiero tydzień później. - Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia, trwa zabezpieczanie i gromadzenie materiału dowodowego - informuje.

Węgrzyniak zwraca uwagę na to, że postępowanie prowadzone jest "w kierunku kradzieży rozbójniczej, ponieważ złodzieje, gdy - chciano im przeszkodzić w ucieczce - usiłowali rozjechać ochroniarza".

mn/b