Remonty dróg, prace na torach. Utrudnienia w kilku dzielnicach

Warszawa

ZDMWeekendowe utrudnienia (zdjęcie ilustracyjne)

Szykują się remonty torowiska oraz objazdy w okolicy budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Koniec tego tygodnia i początek następnego to utrudnienia dla kierowców, ale i pasażerów.

Od 29 czerwca do 7 lipca tramwajarze będą remontować przejazd przez torowisko przy skrzyżowaniu alei Niepodległości i Woronicza, tuż obok stacji metra Wierzbno.

Objazd remontu w alei Niepodległości

Jak informuje ratusz, od soboty od około godziny 2.00 jadący aleją Niepodległości od strony centrum nie będą mogli pojechać prosto w stronę Ursynowa.

Na skrzyżowaniu będą musieli skręcić w prawo w kierunku Wołoskiej lub w lewo do Puławskiej. Z drugiej strony, przed miejscem robót (na pasie dzielącym jezdnie) zostanie wytyczona zawrotka, która umożliwi wjazd i wyjazd z myjni samochodowej oraz ogródków działkowych.

Ponadto, kierowcy jadący od strony Ursynowa będą mogli skręcić w lewo z alei Niepodległości w Ksawerów.

W czasie prac tramwaje nie będą jeździły Woronicza pomiędzy Puławską a Wołoską.

Tramwaje linii 18 pojadą prosto Puławską do pętli Metro Wilanowska. Kursowanie linii 31 będzie zawieszone, a linia 33 nie skończy biegu przy Rakowieckiej, ale pojedzie dalej Wołoską i Marynarską do pętli PKP Służewiec.

Autobusy linii 174 będą kursowały objazdem ulicami Woronicza, Wołoską i Domaniewską, a linii 200 ulicami Woronicza i Puławską.

Pasażerowie jadący w rejon ulicy Domaniewskiej i Postępu będą mogli przesiąść się z metra do tramwajów na przystanku Pole Mokotowskie. Tam w godzinach szczytu co dwie i pół minuty będzie podjeżdżał na przystanek skład linii 17, 33 lub 41.

Aleja Niepodległości - objazd zamkniętego odcinka
UM

Przebudowa alei Krakowskiej

Ponadto - jak przypominają urzędnicy - trwa przebudowa skrzyżowania alei Krakowskiej z ulicą Instalatorów. W weekend 29 i 30 czerwca wykonawca robót będzie układał nową nawierzchnię na 100-metrowym odcinku Instalatorów przed aleją Krakowską. W tym czasie Instalatorów nie będzie miała połączenie z aleją Krakowską.

"Wzdłuż ulic Leszno i Górczewskiej budowana jest droga dla rowerów. Obecnie prowadzone prace wiążą się ze zwężeniem jezdni pomiędzy Młynarską a Szlenkierów. Kolejną zmianę w organizacji ruchu wykonawca planuje wprowadzić we wtorek, 2 lipca" - informuje w komunikacie stołeczny ratusz.

W tym czasie kierowcy jadący w kierunku Bemowa nie będą mogli, bezpośrednio na skrzyżowaniu, skręcić w lewo w Młynarską - będą musieli skorzystać z zawrotki za skrzyżowaniem. Z pracami drogowców skoordynowany jest remont komory ciepłowniczej zlokalizowanej pod jezdnią.

Wykonawca tych prac w nocy z niedzieli na poniedziałek zamknie północną jezdnię ulicy Leszno na odcinku od Okopowej do Karolkowej. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się drugą jezdnią.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała niemal do końca lipca.

Ulica Leszno, objazd zamkniętego odcinka
UM

Zmiany na budowie obwodnicy na Ursynowie

Zmiany w ruchu zapowiadają także wykonawcy Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie i w Wawrze.

W piątek około godziny 22.00 zmieni się organizacja ruchu na Rosoła w rejonie skrzyżowania z Płaskowickiej. Ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na tymczasową jezdnię, wybudowaną po zachodniej stronie dawnego przebiegu ulicy.

"Kierowcy, tak jak dotychczas, będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Nadal nie będzie można skręcić w lewo z Rosoła (jadąc od strony Lasu Kabackiego) w Płaskowickiej" - podają urzędnicy.

Utrudnienia na Ursynowie
UM

Zmiany na budowie obwodnicy w Wawrze

Z kolei w niedzielę około godziny 23.00 zamknięty dla ruchu zostanie przejazd przez tory kolejowe przy stacji PKP Miedzeszyn. Umożliwi to wykonawcy robót włączenie nowych torów (na wiaduktach kolejowych) w istniejący układ torowy.

Przez dwa tygodnie, do 14 lipca, kierowcy będą musieli korzystać z przejazdów przy stacjach PKP Falenica (na wysokości ulic Bysławskiej i Walcowniczej) lub PKP Radość (na wysokości ulic Panny Wodnej i Izbickiej).

Na taką trasę objazdową zostaną skierowane również autobusy linii 115. Ruch pociągów SKM oraz KM będzie odbywał się według zmienionych rozkładów jazdy i uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza.

Objazd ulicy Patriotów
UM

Natomiast we wtorek około godz. 12.00 zmieni się organizacja ruchu na Mozaikowej. Ruch na odcinku od Szafirowej do Brodnickiej zostanie skierowany na tymczasową jezdnię, omijającą plac budowy.

Mozaikowa - objazd zamkniętego odcinka
UM

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o postępach na budowie POW:

Porównali 2018 i 2019 rok Astaldi
wideo 2/2

kz/pm