Remont przejść i budowa wentylatorni. Utrudnienia w trzech dzielnicach

Warszawa

UM WarszawaOrganizacja ruchu na Górczewskiej

W piątek rozpoczną się kolejne utrudnienia na Woli w związku z budową metra. Dwa dni później utrudnienia obejmą też Włochy i Ursus. Tam przewidziano remont przejść podziemnych pod torami kolejowymi.

W piątek o godzinie 21 drogowcy zamkną jezdnię Górczewskiej prowadzącą w kierunku Bemowa. Zmiany obejmą fragment ulicy na wysokości Parku Moczydło. Po ich wprowadzeniu ruch odbywać się będzie po jezdni prowadzącej obecnie w kierunku al. Prymasa Tysiąclecia.

Zamknięcie jezdni spowodowane jest rozpoczęciem budowy wentylatorni II linii metra.

Zamknięte przejścia

Natomiast w poniedziałek Ursusie i Włochach rusza remont przejść podziemnych pod torami kolejowymi. Modernizacja obejmie przejście przy stacji PKP Włochy przy ulicy Świerszcza oraz przejścia przy ulicy Traktorzystów w okolicy stacji Warszawa Ursus.

Na czas prac obydwa przejścia będą zamknięte. Na drugą stronę torów będzie można przedostać się korzystając z przejścia pod wiaduktem w Globusowej i Cierlickiej.

Dodatkowo w czasie prac przy stacji Warszawa-Ursus ruch na ulicy Traktorzystów będzie odbywał się wahadłowo, a przy stacji PKP Włochy na ul. Świerszcza prowadzony będzie jednokierunkowo w stronę ul. Globusowej. Objazd w przeciwnym kierunku wytyczono ulicami: Cienistą, Obrońców Pokoju, Łuki Wielkie oraz ks. J. Chrościckiego.

Roboty potrwają do 4 września.

Zobacz też : "Budowa metra na Woli. Wojewoda podjął decyzję"

Wojewoda o swojej decyzjiTVN24
wideo 2/2

md/b