Przygotuj się na:

44. MARATON WARSZAWSKI

W niedzielę tysiące biegaczy pobiegnie w Maratonie Warszawskim. Wydarzeniu będą towarzyszyć także inne biegi. Starty zaplanowane są z Konwiktorskiej, a trasy obejmą Łazienki Królewskie, Stare Miasto, warszawską Pragę, a także Żoliborz czy Bielany. Multimedialny Park Fontann przemieni się w strefę kibicowania.

Najnowsze

Chcą odwołać burmistrza Bemowa. Będzie nadzwyczajna sesja

Najnowsze

UD BemowoCzęść radnych Bemowa chce odwołania burmistrza

Na wtorek 29 kwietnia, na godzinę 15.00, została wyznaczona nadzwyczajna sesja rady dzielnicy. To pokłosie tak zwanej afery bemowskiej.

Informację o terminie sesji podał w czwartek wieczorem, w rozmowie z tvnwarszawa.pl, rzecznik Bemowa Mariusz Gruza.

Na wniosek PiS i WSS

Wniosek o nadzwyczajną sesję miał tylko jeden punkt: odwołanie burmistrza Bemowa Alberta Stomy. Naturalną konsekwencją ma być dymisja jego wszystkich zastępców.

- Podpisali się pod nim radni PiS i Bemowskiej Wspólnoty Samorządowej – mówił w środę w rozmowie z tvnwarszawa.pl Marcin Wierzchowski, przewodniczący klubu PiS w radzie dzielnicy.

Afera na Bemowie

Burzę na Bemowie rozpętał wiceburmistrz dzielnicy Paweł Bujski.Pod tym jak został odwołany, wydał oświadczenie, w którym oskarżył wiceprezydenta Dąbrowskiego oraz władze i urzędników bemowskiego ratusza m.in. o nepotyzm, mobbing, nadużywanie władzy i niejasności przy inwestycjach.

Dąbrowski nazwał zarzuty Bujskiego "bredniami" i zapowiedział proces.

Hanna Gronkiewicz-Waltz zdecydowała o kontroli urzędu dzielnicy. Jeszcze przed ogłoszeniem jej wyników Dąbrowski podał się do dymisji.

Ostateczne wyniki kontroli mają być znane za kilka tygodni.

Wiceprezydent Dąbrowski odwołany
Wiceprezydent Dąbrowski odwołanyTVN24

lata/mz

Źródło zdjęcia głównego: UD Bemowo

Pozostałe wiadomości