Najnowsze

Centrum bez rzęchów? "Nie każdego stać na nowy"

Najnowsze

Kierowcy o zakazie wjazdu starych aut do centrum
Mateusz Szmelter /tvnwarszawa.plKierowcy o zakazie wjazdu starych aut do centrum

Posłowie PO pracują nad zakazem wjazdu starych aut do centrów miast. Celem jest ograniczenie spalin. Zapytaliśmy warszawskich kierowców, co sądzą o tym pomyśle?

- Z jednej strony jest to dobre, bo nie ma spalin tyle, ale z drugiej komplikuje życie ludziom, bo nie każdego stać na nowy samochód. Ze skrajności w skrajność - taka opinia o proponowanych zmianach powtarza się najczęściej.

Niektórzy zmotoryzowani zwracają uwagę, że samochodów nie powinno się dzielić na starsze i nowsze, bo wszystkie mają takie same prawa. - Stare też mają swój żywot i też powinny się móc wszędzie poruszać. Spaliny spalinami, cały czas są, były i będą - uważa jeden z pytanych przez nas kierowców.

Inny rozumie wątpliwości, ale spalin ma już po dziurki w nosie. - Denerwują mnie kopcące, spaliny, które na mnie lecą, także uważam, że to dobry pomysł - mówi nam.

Do końca kadencji?

Przepisy mają zostać uchwalone do końca tej kadencji parlamentu. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, rady miast będą mogły wprowadzić strefy zakazu wjazdu. Same mają też zdecydować, których aut do nich nie wpuszczą. Nie chodzi wyłącznie o wiek samochodów, ale o ilość spalin, jakie emitują. Na razie nie wiadomo, które miasta zdecydują się na wprowadzenie zakazów.

NA CZYM MAJĄ POLEGAĆ ZMIANY?

Centrum bez starszych aut?
Centrum bez starszych aut?TVN24

ep/r

Pozostałe wiadomości