Budzik zadzwonił dla Mariusza

Warszawa

Fundacja Ewy Błaszczyk "AKOGO?"Mariusz - wybudzony pacjent "Budzika"

Kolejny sukces Kliniki Budzik. - Ze śpiączki wyszedł 17-letni Mariusz - w krótkim komunikacie poinformowała Fundacja Ewy Błaszczyk "AKOGO?".

"Z radością informujemy o 30. dziecku, które wybudziło się w Klinice Budzik" - czytamy na stronach internetowych Kliniki Budzik i Fundacji Ewy Błaszczyk "AKOGO?"

Chłopak trafił do placówki w listopadzie 2015 roku z powodu urazu ośrodkowego układu nerwowego. Ma zostać w Budziku jeszcze miesiąc. Będzie w tym czasie intensywnie pracował na zajęciach rehabilitacyjnych.

3 lata budzenia

Klinika Budzik działa od 2013 roku przy Centrum Zdrowia Dziecka. Intencją założycieli było stworzenie wzorcowego szpitala dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Budowę placówki została sfinansowana ze składek darczyńców indywidualnych, firm, fundacji i środków UE. Klinika ma 15 łóżek oraz pełną infrastrukturę niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej. Budzik przyjmuje dzieci, które są w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub 6 miesięcy, jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych. Dzieci mogą być leczone przez rok z możliwością przedłużenia o kolejne 3 miesiące.

mś/r