Trener Polonii zwolniony

Najnowsze

legia.com/Mateusz Kostrzewa Trener Zieliński zwolniony

Skończyła się cierpliwość Józefa Wojciechowskiego, wszechmocnego prezesa i właściciela Polonii Warszawa. We wtorek zwolnił trenera Jacka Zielińskiego, a w środę mamy poznać nazwisko nowego szkoleniowca Czarnych Koszul. Czarę goryczy przelała poniedziałkowa klęska w Kielcach.

To było drugie podejście Zielińskiego, mistrza Polski z Lechem Poznań, do Polonii. Pierwszy raz pracował na Konwiktorskiej od lata 2008 do marca 2009 roku. Został z Czarnymi Koszulami mistrzem jesieni, ale po kilku słabszych meczach na wiosnę został zwolniony.

Ponownie został szkoleniowcem w marcu 2011 roku. Mimo sromotnej porażki w Kielcach (0:3 z Koroną), zostawia zespół z tylko sześcioma punktami straty do lidera, Legii. Karuzela się kręci Nazwisko nowego trenera ma zostać ogłoszone w środę. Jak podają portale sportowe, w grę wchodzą Czesław Michniewicz (znany z pracy w Lechu, Jagiellonii, czy Widzewie) i Jurij Szatałow (były szkoleniowiec m.in. Polonii Bytom i Cracovii).

Wojciechowski, który zbił majątek na swojej firmie budowlanej - JW Construction - przejął Polonię w 2006 roku. Ta nie mogła przebić się do ekstraklasy, więc kupił miejsce od Dyskobolii Grodzisk Mazowiecki. Następca Zielińskiego będzie piętnastym trenerem od czasu, jak Wojciechowski rządzi przy Konwiktorskiej. Byli wśród nich Waldemar Fornalik, Bogusław Kaczmarek, Jose Maria Bakero, czy Theo Bos. kcz

Źródło zdjęcia głównego: legia.com/Mateusz Kostrzewa