Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Politechnika ma nowego rektora

Najnowsze

Prof. Jan Szmidt

Prof. dr hab. inż. Jan Szmidt został nowym rektorem Politechniki Warszawskiej. Dotychczas Szmidt pełnił funkcję dziekana Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. O stanowisko rektora ubiegało się czterech kandydatów: prof. dr hab. inż. Jacek Kijeński, prof. dr hab. inż. Tadeusz Kulik, prof. dr hab. inż. Janusz Lewandowski, prof. dr hab. inż. Jan Szmidt. Profesor Szmidt uzyskał niezbędną większość głosów już w pierwszej turze głosowania. Jego nazwisko wskazało 71 z 131 elektorów.

Oficjalnie profesor pozostanie rektorem-elektem do końca września. Władzę na najlepszej uczelni technicznej kraju przejmie wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego. Jego kadencja potrwa cztery lata.

Nauka i saksofon

Rektor elekt jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Dyplom mgr. inż. elektronika uzyskał w 1976 roku i w tym samym roku rozpoczął pracę w Instytucie Technologii Elektronowej (obecnie Instytut Mikroelektroniki i Optoelektroniki), w którym pracuje aktualnie na stanowisku profesora zwyczajnego. W 1985 roku uzyskał stopień doktora nauk technicznych, w 1995 roku stopień doktora habilitowanego, a w roku 2005 tytuł naukowy profesora.

Jan Szmidt jest żonaty, ma troje dzieci i dwoje wnuków. Jego hobby jest siatkówka. Interesuje się historią Polski i historią naturalną. Gra na saksofonie i śpiewa.

Rok wyborów rektorów

W tym roku planowane są także wybory rektorów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej.

bako/par

Pozostałe wiadomości