Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Polski showbiznes to amazońska dżungla

Warszawa

| PAP, CBS NewsAmazonia - fot

Marzycie o sławie i zawodzie aktora? Przejdźcie się na spektakl "Amazonia" do Teatru na Woli i sprawdźcie, czy rzeczywiście bylibyście w stanie utrzymać się w świecie showbiznesu.

W spektaklu zobaczyć można Macieja Zakościelnego, Patrycję Soliman oraz Pawła Domagałę. Przedstawienie według twórców to odważne rozprawienie się z polskim showbiznesem.

- Wierzę w to, że aktorzy, którzy przyjdą na ten spektakl, czyli ludzie ze środowiska, reżyserzy odnajdą wiele z siebie, ale również mogą się zdziwić tą karykaturą. Mogą zobaczyć wiele rzeczy, które mogą im się nie spodobać – zapowiadał przed premierą aktor Maciej Zakościelny.

- Każdemu wydaje się, że aktorstwo to taki prosty zawód. Myślę, ze górnictwo i aktorstwo są porównywalne. To naprawdę trudne zawody – podkreśla aktor Paweł Domagała.

Artystyczna frustracja zbita śmiechem

Komedia "Amazonia" Michała Walczaka w reżyserii Agnieszki Glińskiej opowiada o zderzeniu marzeń z rzeczywistością. Rozgrywa się w środowisku artystów. Bohaterowie, walcząc z poczuciem niespełnienia, uciekają w świat pieniądza i konsumpcji lub zmierzają w stronę artystycznego radykalizmu i szaleństwa.

- W Polsce towarzyszy nam niejasne poczucie winy za to że żyjemy. Zewnętrznie jesteśmy wolni, mamy możliwości, a jednak czekamy żeby coś dało sygnał do startu. Czy prawdziwa jest tylko ta Polska umartwiona, cierpiąca, żałobna, wiecznie oglądająca się wstecz, czy nie nadszedł czas na inną Polskę kolorową i tropikalną? - zastanawia się dramaturg Michał Walczak.

"Amazonia", premiera 4 lutego, kolejne spektakle 5, 6 lutegoTeatr na Woli, ul. Kasprzaka 22Bilety: 25-60 zł

myk