100 nowych elektronicznych rozkładów: Bemowo, Śródmieście, Żerań, Praga

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plTramwajarze zamawiają kolejne tablice informacyjne

Przy przystankach tramwajowych, między innymi na Tarchominie, w al. Jana Pawła II i przy ul. Powstańców Śląskich staną elektroniczne tablice Systemu Informacji Pasażerskiej. Budowa i serwis kosztować będą około 5,7 mln złotych.

Chodzi o tablice, które informują pasażerów, ile czasu pozostało do przyjazdu tramwaju, na który czekają.

Modernizowane lub w budowie

- Ogłosiliśmy przetarg na 100 tablic – mówi Michał Powałka z Tramwajów Warszawskich. – Staną one na trasach, które są modernizowane bądź dopiero budowane – dodaje.

Jak wyjaśnił Powałka, tramwajarzom zależy, żeby zostały one zainstalowane jak najszybciej, ale jest to uzależnione od terminów modernizacji torowisk.

Na Tarchominie, Bemowie i w centrum

29 tablic stanie na przystankach pomiędzy Dworcem Wileńskim, a Żeraniem. 15 kolejnych zostanie zainstalowanych na powstającej trasie tramwajowej na Tarchomin. 11 tablic zaplanowano na ul. Powstańców Śląskich, a 14 na przystankach przy ul. Obozowej.

20 tablic SIP zostanie zainstalowanych też w al. Jana Pawła II. 4 kolejne staną przy węzłach Dworzec Wileński i Dworzec Wschodni, 3 tablice na ul. Prostej, pomiędzy rondem Daszyńskiego a rondem ONZ. Dodatkowe 4 ustawione zostaną na terenie Bemowa.

Przetarg obejmuje nie tylko montaż tablic, ale i obsługę oraz naprawy gwarancyjne. Jak informują tramwajarze, przy wyborze wykonawcy kryterium ceny, wraz z serwisem pogwarancyjnym, stanowić będzie 60 proc. punktów. Kolejne 20 uzyskać będzie można za termin instalacji tablic, a pozostałe 20 za długość okresu gwarancyjnego.

Otwarcie ofert zaplanowano na 12 sierpnia. Wartość współfinansowanego przez Unię Europejską zamówienia szacowana jest na 5,7 mln zł. W specyfikacji przetargu zapisano, że tablice mają działać do 31 października 2015 roku.

Tramwajarze budują nowe linie na Bemowie i na Tarchominie, gdzie mają zostać zainstalowane tablice:

Ruszyły prace przy budowie torowiska
Ruszyły prace przy budowie torowiskaLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Zamknięte skrzyżowanie
Zamknięte skrzyżowanieDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

wp/ran

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości