Trzęsienie ziemi w Peru. Moment wstrząsów zarejestrowały kamery telewizyjne

Autor:
ps
Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl

Trzęsienie ziemi wystąpiło w piątek nieopodal stolicy Peru. Moment, w którym doszło do wstrząsów, uchwyciły kamery w telewizyjnych i radiowych audycjach na żywo.

Trzęsienie miało magnitudę 5,2 - podało Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologii (EMSC). Wstrząs nastąpił w odległości 56 kilometrów na północny wschód od Santa Anita, dzielnicy Limy. Według EMSC hipocentrum znajdowało się na głębokości 80 km.

Do tej pory nie było doniesień na temat rannych lub poważnych zniszczeń.

Trzęsienie w czasie programów na żywo

Moment trzęsienia ziemi zarejestrowały kamery w programie informacyjnym w telewizji oraz audycji radiowej. Na opublikowanym fragmencie programu telewizyjnego słychać odgłosy stukania. Gospodarze byli zdezorientowani.

Google Maps

Pacyficzny Pierścień Ognia

Peru leży w tak zwanym Pacyficznym Pierścieniu Ognia. To strefa częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych, złożonej z pasu rowów oceanicznych, łuków wyspowych i aktywnych wulkanów, która otacza niemal nieprzerwanie Ocean Spokojny na długości około 40 tysięcy kilometrów. W tej strefie znajdują się 452 wulkany i występuje tu około 90 procent wszystkich trzęsień ziemi na świecie.

Pacyficzny pierścień ogniaMaciej Zieliński/PAP/Reuters

Autor:ps

Źródło: Reuters, tvnmeteo.pl