TVN Meteo | Świat

Burza tropikalna i silny wiatr w Honkongu. Runęło rusztowanie, zginęła jedna osoba

TVN Meteo | Świat

Autor:
ps
Źródło:
Reuters, "South China Morning Post"

W Hongkongu w wyniku silnego wiatru i ulewnego deszczu runęło rusztowanie stojące przy wieżowcu mieszkalnym. Dwoje pracowników zostało uwięzionych, zginęła kobieta.

Burza tropikalna Lionrock uderzyła w południową część Chin nad Morzem Południowochińskim. W piątek wskutek porywistego wiatru i ulewnych opadów deszczu na obszarze dzielnicy mieszkaniowej Happy Valley runęło rusztowanie przy jednym z budynków. Do zdarzenia doszło przed godziną 10 czasu lokalnego.

Jak informuje gazeta "South China Morning Post", kiedy runęło rusztowanie, na budowie budynku pracowało pięciu mężczyzn i dwie kobiety. Pod zawalonym rusztowaniem zostały dwie osoby. Ciężko ranną kobietę po przewiezieniu do szpitala uznano za zmarłą. Mężczyznę uratowano, nie doznał poważnych obrażeń.

Uwięzionych zostało także dwóch kierowców w swoich samochodach, kiedy znajdowali się na drodze w pobliżu rusztowania. Według informacji służb obaj byli w stanie opuścić auta o własnych siłach. Fragment rusztowania przebił szybę jednego samochodu i uderzył w ramię mężczyznę. Drugiemu kierowcy nic się nie stało. 

Po dotarciu w sobotę nad wyspę Hajnan burza tropikalna ma przesuwać się w kierunku zachodnim. Według Joint Typhoon Warning Center do poniedziałku zejdzie na ląd w prowincji Hanoi w Wietnamie.

Jak informowaliśmy w piątek, północne i północno-zachodnie regiony Chin nawiedziły obfite ulewy. W ciągu niecałego tygodnia doszło do kilkunastu osuwisk ziemi, które spowodowały zawalenie się budynków.

Autor:ps

Źródło: Reuters, "South China Morning Post"