Siarczysty mróz. Nadchodzące noce zapowiadają się lodowato

Autor:
dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w ciągu najbliższych trzech dni
Prognozowana temperatura w ciągu najbliższych trzech dni
Ventusky.com
Ventusky.comPrognozowana temperatura w ciągu najbliższych trzech dni

Zimowa pogoda nie powiedziała ostatniego słowa. Kolejne noce i poranki zapowiadają się bardzo mroźnie. Temperatura będzie spadać poniżej -10 stopni, a lokalnie wyniesie nawet -20 stopni i mniej.

Jak przekazał synoptyk tvnmeteo.pl Damian Zdonek, w kolejnych dniach z północnego wschodu napływać będzie do nas chłodne powietrze oraz pojawią się liczne rozpogodzenia. To będzie sprzyjać mrozowi, miejscami siarczystemu, który będzie nam dokuczał w nocy oraz w godzinach porannych.

Mroźne noce

Noc z wtorku na środę upłynie jeszcze ze słabym mrozem, jedynie lokalnie na krańcach wschodnich umiarkowanym, bo wynoszącym do -6 stopni Celsjusza.

W nocy ze środy na czwartek będzie już chłodniej. Temperatura minimalna może spaść do -10 st. C, a na obszarach podgórskich i w górach do -15 stopni.

Możliwe nawet poniżej -20 stopni

Najchłodniej zapowiada się noc z czwartku na piątek. Jak podaje synoptyk, na południowym wschodzie prognozowane jest bardzo duże wypromieniowanie ciepła i spadki temperatury do -10, a nawet -12 stopni.

Na obszarach podgórskich i w górach możliwe jest nawet -18 stopni. Natomiast w mrozowiskach - czyli zagłębieniach terenu, w których nocą gromadzi się zimne powietrze - temperatura może spaść do -20 stopni, a nawet niżej.

Prognozowana temperatura minimalna w piątek o godzinie 4

Autor:dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości