TVN Meteo | Prognoza

Nadciąga potężny wiatr. Już jest źle, a "będzie gorzej niż teraz"

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
ps
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl
"Będzie potężny wiatr w Polsce"
"Będzie potężny wiatr w Polsce"TVN24
wideo 2/6
TVN24"Będzie potężny wiatr w Polsce"

Silnie wieje, ale będzie wiać jeszcze mocniej. - Szczególnie trzeba wyróżnić noc z soboty na niedzielę i niedzielę. To będzie wręcz wichura nad Polską - mówił w TVN24 prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski. Wiatr w porywach może rozpędzać się do około 100 kilometrów na godzinę nie tylko na Wybrzeżu i w górach, lecz także na nizinach. Czekają nas duże wahania ciśnienia.

W piątek wiatr w Polsce mocno się rozpędza. Do tego występują opady. Jak przyznał prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski, panuje "fatalna aura". - Mamy dwa fronty atmosferyczne, a właściwie dwie strefy opadów, (...) jest mokro, pochmurno i z silnym porywistym wiatrem - mówił w TVN24.

Większa strefa opadów w piątek o poranku rozciągała się od województwa mazowieckiego po małopolskie, a druga strefa znajdowała się na północy kraju. Jak zaznaczył prezenter tvnmeteo.pl, "w wielu innych miejscach, poza tymi głównymi strefami, mamy przelotne, ale silne opady deszczu albo deszczu ze śniegiem". Na piątek prognozujemy opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu niemal dla całej Polski.

Idzie wichura

Wiatr w porywach w piątek może rozpędzać się w niektórych miejscach do 75-90 kilometrów na godzinę. Obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Najbardziej gwałtowna pogoda jednak dopiero przed nami. - Szczególnie trzeba wyróżnić noc z soboty na niedzielę i niedzielę. To będzie wręcz wichura nad Polską - przestrzegał Wasilewski. Jak mówił, "nie wykluczamy, że porywy nawet na nizinach osiągną około 100 kilometrów na godzinę". - Szykujmy się na to, że w nocy z soboty na niedzielę i w niedzielę będzie potężny wiatr w Polsce - podkreślił.

Prognozowane porywy wiatru w sobotę i niedzielę
Prognozowane porywy wiatru w sobotę i niedzielęVentusky

"Będzie gorzej niż teraz"

Niektóre osoby mogą skarżyć się obecnie na pogorszone samopoczucie. Jak zwrócił uwagę prezenter tvnmeteo.pl, od piątkowego do sobotniego poranka ciśnienie atmosferyczne "wzrośnie o 20 hektopaskali po to, by później, czyli od soboty do niedzieli, spaść o 25 hektopaskali".

>> Jak radzić sobie ze złym samopoczuciem z powodu pogody

- Mamy w tej chwili taki rollercoaster pogodowy, jeśli chodzi o ciśnienie, temperaturę, opady i wiatr i to będzie trwać do niedzieli włącznie i będzie gorzej niż teraz - powiedział. Pogoda powinna uspokoić się w poniedziałek.

"Będzie potężny wiatr w Polsce"
"Będzie potężny wiatr w Polsce"TVN24

Autor:ps

Źródło: TVN24, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości