Pogoda na jutro - sobota 01.04. Deszczowo, od 5 do 13 stopni

Autor:
as,ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Sobota 01.04 zapowiada się na ogół pochmurno i deszczowo. W części kraju popada również deszcz ze śniegiem, a poza tym silnie powieje. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 13 stopni Celsjusza, w całym kraju będzie jednak odczuwalny chłód.

W nocy zapanuje duże zachmurzenie z przejaśnieniami, szczególnie na północnym wschodzie i południu kraju. Okresami mogą wystąpić opady deszczu do 5-10 litrów deszczu na metr kwadratowy. Temperatura minimalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Pomorzu i Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Podkarpaciu. Południowo-zachodni wiatr, nad morzem północno-wschodni, będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach na Pomorzu rozwijając prędkość do 50-60 kilometrów na godzinę.

Pogoda na jutro - sobota 01.04

Sobota przyniesie pochmurną aurę, ale w ciągu dnia niebo może się przejaśniać, zwłaszcza w północnej i południowej Polsce. Okresami spodziewane są opady deszczu do 1-5 l/mkw., a w godzinach wieczornych na Wybrzeżu pojawi się także przelotny deszcz ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie od 5-6 st. C w rejonie Wybrzeża i Pomorza, przez 9-10 st. C w centralnych regionach, do 13 st. C na Podkarpaciu. Powieje zachodni i południowo-zachodni wiatr, tylko na północy kraju będzie wiać z kierunku północno-wschodniego. Okaże się on słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach na Pomorzu do 50-60 km/h.

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotętvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność powietrza w ciągu dnia znajdzie się na poziomie 80-90 procent. Na obszarze całej Polski będzie chłodno i wilgotno. Warunki biometeorologiczne na południowym wschodzie kraju będą neutralne, a poza tym aura niekorzystnie wpłynie na samopoczucie.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Noc w Warszawie zapowiada się pochmurno z opadami deszczu. Termometry wskażą minimalnie 8 st. C. Z południowego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 984 hektopaskali.

Pogoda na jutro - Warszawa

Sobota w Warszawie upłynie pod znakiem pochmurnej aury. Spodziewane są przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy do 10 st. C. Wiatr z kierunków zachodnich będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie będzie się wahać, południe barometry pokażą 985 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W nocy w Gdańsku, Gdyni i Trójmieście będzie pochmurno i deszczowo. Temperatura minimalna wyniesie 4 st. C. Północno-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie spada, na barometrach o północy zobaczymy 998 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

W sobotę w Gdańsku, Gdyni i Trójmieście prognozowane jest pochmurne niebo, może też przelotnie popadać deszcz. Termometry pokażą 5 st. C. Powieje północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, w południe wyniesie 1002 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Noc przyniesie mieszkańcom Poznania pochmurne niebo i opady deszczu. Na termometrach zobaczymy minimalnie 7 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu. Ciśnienie spada, o północy barometry wskażą 986 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W Poznaniu w sobotę zapanuje pochmurna aura z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 9 st. C. Zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie będzie się wahać, w południe na barometrach zobaczymy 989 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu spodziewana jest pochmurna noc z opadami deszczu. Termometry pokażą minimalnie 7 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 984 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Sobota zapowiada się we Wrocławiu pochmurno, wystąpią też przelotne opady deszczu. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach będzie 11 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z kierunków zachodnich. Ciśnienie będzie się wahać, barometry pokażą w południe 985 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

W nocy mieszkańców Krakowa czeka pochmurne niebo z przejaśnieniami i opadami deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 7 st. C. Powieje południowo-zachodni wiatr, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, o północy sięgnie 973 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

W Krakowie w sobotę prognozowane jest pochmurne niebo. Mogą wystąpić przejaśnienia, ale również przelotne opady deszczu. Termometry pokażą do 12 st. C. Wiatr okaże się południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie będzie się wahać, w południe wyniesie 974 hPa.

Autor:as,ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock

Pozostałe wiadomości