TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na dziś - wtorek 12.10. Chłodno, opady deszczu, lokalnie możliwy deszcz ze śniegiem i burze

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Anna Dec o pogodzie w środę
Anna Dec o pogodzie w środętvnmeteo.pl
wideo 2/4
Pogoda na dziś 12.10

Pogoda na dziś. Wtorek we wszystkich regionach kraju przyniesie opady deszczu. Możliwe, że miejscami spadnie deszcz ze śniegiem, a przy tym pojawią się burze. Będzie chłodno, aura niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Na pogodę w Polsce będzie wpływać zatoka niskiego ciśnienia związana z niżem znad Skandynawii, ze strefą głównego chłodnego frontu atmosferycznego oraz drugorzędnych frontów chłodnych. Napłynie chłodna, świeża masa powietrza pochodzenia polarno-morskiego o równowadze chwiejnej - poinformował synoptyk tvnmeteo.pl Damian Zdonek.

Pogoda na wtorek 12.10

Na wtorek zapowiadane jest naprzemiennie pochmurne niebo ze słabymi i umiarkowanymi przelotnymi opadami deszczu oraz zachmurzenie małe i umiarkowane bez opadów. Na Wybrzeżu niewykluczone są pojedyncze burze z opadami deszczu ze śniegiem i/lub krupy śnieżnej, o zmiennym stopniu intensywności. Największe sumy opadów przewidywane są w zachodnich i centralnych regionach - od 4 do 10 litrów na metr kwadratowy.

Temperatura w całym kraju wyniesie około 10-11 stopni Celsjusza, tylko miejscami 12 st. C. Z kierunku zachodniego i północno-zachodniego będzie wiać umiarkowany, tylko na zachodzie silny wiatr. W porywach rozpędzi się do 40 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorek

Warunki biometeo we wtorek 12.10

Wilgotność powietrza sięgnie 70-90 procent. Na obszarze całej Polski będzie odczuwalny chłód, a warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo we wtorek
Warunki biometeo we wtorektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Zachmurzenie zmienne, z przewagą dużego i całkowitego oraz ze słabymi i umiarkowanymi przelotnymi opadami deszczu, głównie w drugiej części dnia. Temperatura maksymalna wyniesie 12 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-zachodni. W południe barometry wskażą 998 hektopaskal, następnie ciśnienie będzie wzrastać.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Zachmurzenie umiarkowane i duże ze słabymi przelotnymi opadami deszczu o zmiennej intensywności. Możliwe także pojedyncze burze z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 11 st. C. Powieje umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie się wahać.

Pogoda na dziś - Poznań

Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 10 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie w południe osiągnie 1001 hPa i będzie wzsrastać.

Pogoda na dziś - Wrocław

Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 10 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 999 hPa i będzie rosnąć.

Pogoda na dziś - Kraków

Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 11 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni skręcający na zachodni. Ciśnienie w południe osiągnie 987 hPa i będzie wzrastać.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości