TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na dziś - sobota, 2.07. Odpoczniemy od upału, ale może być niebezpiecznie

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
as/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś, czyli sobotę 2.07. We wschodniej części kraju dzień upłynie pod znakiem przelotnego deszczu i burz, ale na Zachodzie czeka nas słoneczna aura. W przeważającej części Polski na termometrach zobaczymy poniżej 30 stopni.

Sobota 2.07 przyniesie we wschodniej Polsce deszczową aurę i burze z opadami rzędu 10-30 l/mkw. i porywami wiatru do 60-90 km/h. Na zachodzie będzie na ogół słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie od 23 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 31 st. C na Lubelszczyźnie. Wiatr z północnego zachodu będzie słaby i umiarkowany.

Pogoda w sobotę 02.07
Pogoda w sobotę 02.07tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne w sobotę

Wilgotność powietrza wyniesie od 70 do 90 procent. W większości Polski będzie ciepło, jedynie na wschodzie odczujemy upał. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne, tylko w zachodniej części kraju neutralne.

Warunki biometeo w sobotę 02.07
Warunki biometeo w sobotę 02.07tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Sobotni ranek przyniesie w Gdańsku, Sopocie i Gdyni przelotny deszcz, ale później się rozpogodzi. Na termometrach zobaczymy 24 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie będzie rosnąć i w południe barometry pokażą 1023 hektopaskale.

Pogoda na dziś - Kraków

Mieszkańcy Krakowa powinni przygotować się na sobotę z przelotnym deszczem i burzami z opadami deszczu 10-30 l/mkw. oraz porywami wiatru rzędu 60-90 km/h. Termometry pokażą maksymalnie 26 st. C. Wiatr z północnego zachodu będzie słaby i umiarkowany. W południe ciśnienie wyniesie 994 hPa i będzie rosnąć.

Pogoda na dziś - Poznań

W Poznaniu prognozowana jest słoneczna sobota. Temperatura maksymalna sięgnie 24 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr północno-zachodni. Ciśnienie będzie rosnąć, a w południe na barometrach zobaczymy 1012 hPa.

Pogoda na dziś - Warszawa

W Warszawie sobota upłynie pod znakiem deszczu i burz z opadami 10 do 20 l/mkw. oraz porywami wiatru w granicach 60-80 km/h. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 st. C. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry pokażą 1010 hPa, a ciśnienie będzie rosnąć.

Pogoda na dziś - Wrocław

Sobota we Wrocławiu zapowiada się pogodnie. Termometry pokażą do 24 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie w południe osiągnie 1009 hPa i będzie rosnąć.

Warunki drogowe w sobotę 02.07
Warunki drogowe w sobotę 02.07tvnmeteo.pl

Autor:as/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości