TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na 16 dni: widać koniec arktycznego mrozu. Prognoza długoterminowa Tomasza Wasilewskiego

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: widać koniec arktycznego mrozu
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: widać koniec arktycznego mrozu

Jeszcze przed końcem roku lodowate powietrze wycofa się z Polski. Sprawdź w długoterminowej prognozie pogody Tomasza Wasilewskiego, co czeka nas w ciągu kolejnych 16 dni w pogodzie.

-25 stopni Celsjusza wskazały termometry w niedzielę rano w Pile przy gruncie. Był to najmroźniejszy poranek w Polsce tej jeszcze "młodej" zimy. Arktyczne powietrze, które odwiedziło nas w święta, przedłuży swoją wizytę do połowy tygodnia, a później zacznie się duże ocieplenie. Jego przyczyną będzie odsunięcie się mroźnego wyżu na wschód kontynentu, a to oznacza ustąpienie miejsca ciepłemu atlantyckiemu powietrzu, które sprowadzi do nas niż z zachodu Europy (patrz mapa).

Mroźny początek tygodniatvnmeteo.pl

Pogoda na 16 dni

Ostatni tydzień roku zaczniemy od solidnego mrozu, ale od wtorku z dnia na dzień temperatura będzie rosnąć i najpierw na zachodzie, a potem - od czwartku - w całej Polsce przekroczy 0 stopni. Sylwester i Nowy Rok zapowiadają się więc z odwilżą, a na termometrach zobaczymy aż 10 stopni. Następnie, już w pierwszych dniach stycznia, ochłodzi się i we wschodniej Polsce chwyci lekki mróz, natomiast na zachodzie kraju temperatura przeważnie będzie dodatnia, osiągając czasami 5, 6 stopni.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości