Pogoda na 16 dni: podwójne uderzenie zimna z północy. Prognoza długoterminowa Tomasza Wasilewskiego

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: podwójne uderzenie zimna z północy
Pogoda na 16 dni: podwójne uderzenie zimna z północytvnmeteo.pl
wideo 2/4
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: podwójne uderzenie zimna z północy

W najbliższych dniach arktyczne powietrze będzie u nas coraz częstszym gościem. Sprawdź autorską długoterminową prognozę pogody na 16 dni przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

Jedną z takich wizyt odczujemy na początku tygodnia, gdy po przejściu zimnego frontu z opadami śniegu wkroczy do nas chłód od strony Skandynawii. Właśnie tam, na północy Europy, znajduje się mroźny wyż (-35 stopni Celsjusza było w sobotę na północy Szwecji), który wspólnie z niżem będącym nad centrum kontynentu sprowadzą w nasze strony ochłodzenie.

To zimne powietrze zsunie się jeszcze dalej na południe Europy i dotrze nawet do północnych wybrzeży Morza Śródziemnego. Jednocześnie po wschodniej stronie niżu będzie płynąć dużo cieplejsze powietrze, które w poniedziałek dotrze na Ukrainę i do Rosji (patrz mapa).

Sytuacja pogodowa nad Europątvnmeteo.pl

Pogoda na 16 dni. Pogoda długoterminowa

Nowy tydzień zaczniemy od fali zimnego powietrza i opadów śniegu, a temperatura nie przekroczy 3-4 st. C. Następnie na kilka dni zrobi się nieco cieplej i możemy spodziewać się 5-6 stopni na zachodzie kraju, ale później, po 6 grudnia czeka nas poważniejsze ochłodzenie. Wtedy przez co najmniej tydzień do Polski będzie napływać mroźne powietrze z północy i prawie wszędzie ujemna temperatura utrzyma się nie tylko w nocy, ale również w dzień - najzimniej będzie na wschodzie do -2, -3 stopni, a lekko powyżej zera ma być na zachodzie oraz nad morzem.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości