Pogoda na 16 dni: mroźny wiatr z Rosji. Prognoza długoterminowa Tomasza Wasilewskiego

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: mroźny wiatr z Rosji
Pogoda na 16 dni: mroźny wiatr z Rosjitvnmeteo.pl
wideo 2/4
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: mroźny wiatr z Rosji

Nowy tydzień zaczniemy od zaproszenia do Polski zimnego, arktycznego powietrza. Sprawdź autorską długoterminową prognozę pogody, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Zapraszającym ów mróz będzie wyż, którego centrum od poniedziałku do środy będzie przemieszczać się znad Skandynawii w kierunku naszego kraju. Takie położenie wyżu sprawi, że zimno z północy Rosji będzie zsuwać się do centrum kontynentu, a nawet popłynie dalej na południe i da się odczuć nawet we Włoszech, gdzie może padać śnieg. W tym czasie atlantyckie ciepło, na razie blokowane przez wyż, nie zdoła dotrzeć dalej niż do zachodnich wybrzeży Europy (patrz mapa).

Sytuacja baryczna w Europietvnmeteo.pl

Pogoda na 16 dni

Przed nami kilka mroźnych dni z temperaturą do -6 stopni Celsjusza na wschodzie kraju. Nocami na termometrach zobaczymy -10, -12 stopni. Później, od środy, zrobi się nieco cieplej i na zachodzie Polski będzie do 6 stopni powyżej zera. Następnie, w kolejnym tygodniu, czyli od 17 stycznia, czeka na lekko zimowa aura we wschodniej połowie kraju, gdzie będzie kilkustopniowy mróz i słaba odwilż na zachodzie, gdzie temperatura czasami osiągnie 3-4 st. C.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości